Na oddziale okulistyki w Miejskim Centrum Medycznym im. dr. K. Jonschera w Łodzi wykonano już trzy zabiegi przeszczepu rogówki.

Przygotowania do pierwszej operacji trwały rok, w tym czasie dyrekcja szpitala zajęła się niezbędnymi procedurami i zakupem aparatury koniecznej do przeprowadzenia przeszczepu.

Dyrektor Centrum Konrad Łukaszewski z dumą podkreśla, że placówka jest ośrodkiem zajmującym się kompleksowo chirurgią oka, jednak przeszczep rogówki to nowa era w działalności Szpitala.

Na konferencji prasowej doktor Sławomir Cisiecki, kierownik oddziału okulistyki, podziękował za wsparcie prof. Markowi Rękasowi, konsultantowi krajowemu ds. okulistyki, dzięki któremu możliwe było wykonanie przeszczepu w Łodzi.

Na zabieg przeszczepu rogówki czeka się w Polsce ok. 3 lat. Aktualnie w naszym kraju takimi przeszczepami zajmuje się aktywnie 5 ośrodków.

Oddział okulistyczny w szpitalu im. Jonschera wykonuje szeroką gamę zabiegów operacyjnych, w tym wieloproceduralnych, szczególnie dotyczących powikłań chorób tylnego odcinka gałki ocznej. Oddział posiada duże doświadczenie w operacyjnym usuwaniu zaćmy, operacjach jaskry, stosowaniu laseroterapii między innymi w retinopatii cukrzycowej i chorobach naczyniowych siatkówki.


Źródło: Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi