Oddział dermatologiczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku został ponownie przeniesiony z budynku placówki w Ustce. Rocznie leczonych jest w nim tysiąc pacjentów. W słupskim szpitalu jest też poradnia dermatologiczna - poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.
Największy oddział na Pomorzu
Przypomnijmy, że dermatologia ze Słupska została przeniesiona do Ustki w 2017 r. Wtedy w Słupsku powstawały Oddziały położniczy, ginekologiczny i neonatologiczny. Obecnie, w związku z powstaniem Sanatorium Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego w Ustce, oddział powrócił do Słupska. Znajduje się w głównym kompleksie szpitalnym przy ul. Hubalczyków 1 w Słupsku, w budynku D na I piętrze. Przeniesiono go do miejsca, w którym kilka miesięcy temu, w okresie dużej liczby zachorowań i hospitalizacji związanych z COVID-19, funkcjonował oddział izolacyjny.
– Przeprowadziliśmy się do Słupska do odnowionych pomieszczeń, gabinetów o wyższym standardzie niż mieliśmy w Ustce. To niewątpliwie poprawi jakość pracy personelu i komfort pacjentów – tłumaczy koordynator Oddziału dermatologicznego dr n. med. Piotr Brzeziński. – W oddziale jest 17 łóżek dla pacjentów, co czyni nas największym oddziałem dermatologicznym na Pomorzu. Leczymy tu pacjentów od 17. r.ż. Każdego roku przyjmujemy około tysiąca chorych – dodaje lekarz.
Poradnia dermatologiczna też działa
Bezpośrednio przy oddziale funkcjonuje też Poradnia dermatologiczna. Przyjmowani są dorośli i dzieci. Pacjenci, którzy byli rejestrowani do niej, gdy jeszcze była w Ustce, zostali już poinformowani o zmianie lokalizacji. Poradnia przyjmuje chorych we wtorki w godz. 14.00-18.00 oraz w środy i w czwartki w godz. 8.30-12.30.
– Przeniesienie dermatologii do głównego kompleksu szpitala w Słupsku zapewni chorym przede wszystkim bezpieczeństwo leczenia. Tu na miejscu mają dostąp do laboratorium, szybkiej diagnostyki i konsultacji lekarzy innych specjalności. Ważne jest podniesienie standardu oddziału – mówi prezes szpitala w Słupsku Andrzej Sapiński.
– Ponadto, przeprowadzka pozwoli na obniżenie kosztów działalności, o czym trzeba myśleć w dzisiejszych czasach. Odejdą koszty transportu pacjentów na konsultacje i badania diagnostyczne oraz przewozu posiłków – dodaje wiceprezes Anetta Barna-Feszak.
Komentarze
[ z 0]