Modernizacja oddziałów szpitalnych i specjalistyczny sprzęt medyczny - Wojewódzki Szpital Zespolony im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku otrzyma na ten cel dotacje z funduszy europejskich. Umowę w tej sprawie podpisali w środę (5 maja) Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego oraz Marek Malinowski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

Jak poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Białymstoku zostaną wyremontowane dwa oddziały: oddział urologii onkologicznej i ogólnej oraz oddział ortopedyczno-urazowy w budynku nr 5 przy ul. Skłodowskiej-Curie 25. Oddziały zostaną również dostosowane do potrzeb osób starszych i z niepełnosprawnościami.

W ramach projektu szpital kupi także aparat RTG z ramieniem C na oddział urologii oraz aparaturę medyczną na ortopedię. Blok operacyjny, na którym przeprowadzane są operacje ortopedyczne i traumatologii ruchu, zostanie nowocześnie wyposażony.

Inwestycja będzie gotowa pod koniec 2022 roku. Ma kosztować 12,2 mln zł, a dotacja z funduszy europejskich pokryje blisko 8 mln zł.


Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego