Ponad 150 tys uczestników na całym świecie wzięło udział w tegorocznej edycji ”Wings for Life”. Globalnym zwycięzcą biegu został Szwed Aron Anderson ścigający się na wózku inwalidzkim w Dubaju, który pokonał 92,14 km.

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, goni zawodników. Odbywa się on w 24 lokalizacjach na świecie i rozpoczyna dokładnie o tej samej godzinie. Dzięki temu spośród wszystkich biegaczy wyłaniają się światowi zwycięzcy – kobieta i mężczyzna, którym uda się najdłużej „uciekać” przed goniącą ich metą. Bieg skierowany jest absolutnie do wszystkich, którzy chcą wspomóc działania organizacji zbierającej fundusze na badania nad rdzeniem kręgowym. 100% wpłat z rejestracji zawodników kierowanych jest właśnie na ten cel.

W biegu bardzo dobrze wypadli Polacy. Startująca w Chile Dominika Stelmach okazała się najlepszą ze biegnących na świecie kobiet. Przebiegła 68,21 km. We Włoszech najlepszy był Bartek Olszewski, a w Wielkiej Brytanii Jacek Cieluszecki. W Polsce drugi raz z rzędu wygrał Tomek Walerowicz, który uplasował się na piątym miejscu globalnie po pokonaniu 85,14 km, co jest absolutnym rekordem trasy w Poznaniu.

Znamy już datę przyszłorocznej edycji Wings for Life World Run, która odbędzie się 6 maja 2018!

Więcej: wingsforlifeworldrun.com