W podwarszawskich Ząbkach dobiega końca budowa najnowocześniejszego szpitala psychiatrycznego w Polsce. Będzie on proekologiczny, ale przede wszystkim przyjazny pacjentom. Wartość inwestycji to 118 mln zł.

– Nowy szpital w Ząbkach to jedna z naszych największych inwestycji. Podjęliśmy się tego przedsięwzięcia z myślą przede wszystkim o pacjentach. Niestety, jak pokazują statystyki, z roku na rok przybywa zarówno młodych jak i starszych osób, które borykają się z różnego typu zaburzeniami psychicznymi. To bardzo ważne, aby móc udzielić im fachowej pomocy i wsparcia w godnych warunkach i dobrze do tego celu przygotowanych placówkach. Jesteśmy przekonani, że taki będzie szpital w Drewnicy
– powiedział marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Nowa placówka powstała w sąsiedztwie istniejącego już szpitala. Obiekt zaprojektowano tak, aby pacjenci czuli się w nim dobrze i komfortowo. W skład szpitala wchodzi m.in. centrum rehabilitacyjne oraz oddziały stacjonarne, w których dostępnych będzie w sumie 300 łóżek. Stworzono także przestrzeń rekreacyjno-sportową – alejki spacerowe, miejsce do gry w tenisa stołowego, czy stanowisko do gry w szachy.

– Obecnie jesteśmy na etapie prac wykończeniowych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu. Liczymy, że uda się je zakończyć, tak aby w pierwszej połowie przyszłego roku centrum rozpoczęło działalność medyczną – poinformował prezes zarządu spółki „Mazowiecki Szpital Wojewódzki Drewnica” Roman Robert Jędrzejczak.

Prace budowlane przy nowym obiekcie ruszyły wiosną 2015 r.


Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie