Świętokrzyskie Centrum Onkologii zakupiło bus, który ma ułatwić mieszkankom regionu dotarcie na badania profilaktyczne. Samochód już służy paniom, które zdecydowały się zadbać o swoje zdrowie.

- To super pomysł z tymi zorganizowanymi przyjazdami. Same pewnie długo byśmy się zastanawiały, każda szukałaby innej wymówki, żeby odwlec badania, a tak zebrałyśmy się w grupę, zamówiłyśmy transport i jesteśmy - mówi jedna z uczestniczek pierwszego wyjazdu na badania. Grupę zaktywizowała Barbara Krzos, która udziela się w parafialnym chórze i w kole gospodyń wiejskich. – Wystarczy skrzyknąć sąsiadki, znajome, to wcale nie jest trudne. O zdrowie trzeba dbać i korzystać z profilaktyki. Każda może zmobilizować jakąś koleżankę, ważne żebyśmy zadbały o siebie – mówi Barbara Krzos.

Uczestniczkom przejazdu najbardziej podoba się to, że dojazd jest bezpłatny, nie trzeba czekać w kolejce i można zbadać się w dogodnym dla siebie terminie.

Żeby skorzystać z bezpłatnego transportu na badania cytologiczne, wystarczy zadzwonić pod nr telefonu 609 99 00 33. Badania są przeznaczone dla kobiet w wieku 25-59 lat. Bus ŚCO jest również przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.

Zakup samochodu został dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.


Źródło: Świętokrzyskie Centrum Onkologii