8 marca to wyjątkowa data. Tego dnia świętujemy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Panowie wręczają Paniom podarki i składają życzenia. To dobry czas, by przypomnieć kobietom o konieczności dbania o zdrowie własne i rodziny. LekSeek przedstawia pięć aplikacji, które powinieneś polecić swojej pacjentce.

Firma LekSeek Polska od 20 lat tworzy serwisy i aplikacje zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów. Nasze strony internetowe są przez Was chętnie odwiedzane, a programy mobilne pobierane na Wasze urządzenia. Cieszymy się, że przez dwie dekady wielokrotnie obdarzyliście nas zaufaniem i wybraliście nasze produkty. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych aplikacji mobilnych stworzonych z myślą o kobietach i nie tylko.

Lepszy kontakt z pacjentką dzięki MyDr

MyDr to przydatny i darmowy program na urządzenia mobilne, dzięki któremu będziesz w stałym kontakcie ze swoją pacjentką. Każda kobieta, niezależnie od sytuacji może umówić się z Tobą na wizytę oraz odbyć teleporadę z domu, biura i jakiegokolwiek innego miejsca. Dodatkowo, gdy potrzebuje brakujących jej środków leczniczych, może wysłać Ci prośbę o przedłużenie terapii danym lekiem. Nie musi już odbywać kolejnej rozmowy z Tobą. W przypadku odmowy aplikacja poinformuje ją o odpowiedzi i jej uzasadnieniu, a jeśli wystawisz nową e-receptę, pojawi się kod dostępu. Z programem MyDr Twoje pacjentki będą zawsze na bieżąco. Oprogramowanie przypomni im o ważnych wydarzeniach, ponadto będą miały ze sobą całą historię chorób oraz zaleceń.

Które leki są bezpieczne dla kobiet w ciąży?

Leki Ciąża Plus to bardzo przydatna aplikacja dla przyszłych mam interesujących się programem Ciąża Plus. Daje ona możliwość szybkiego zweryfikowania, które leki są bezpłatne dla kobiet spodziewających się dziecka. Wystarczy wpisać nazwę specyfiku w wyszukiwarce oprogramowania, a na ekranie pojawi się jego szczegółowy opis. Program przyda się nie tylko ciężarnym, lecz także położnym i pielęgniarkom. Prosta i intuicyjna aplikacja pomaga w łatwy sposób znaleźć wszystkie informacje. Warto zaznaczyć, że jest ona regularnie aktualizowana, dlatego stanowi rzetelne źródło wiedzy dla Twojej pacjentki.

Twoja pacjentka spodziewa się dziecka?

Cecha Bobasa to program stworzony z myślą o ciężarnych. Dzięki niemu przyszłe mamy w wygodny sposób będą mogły sprawdzić, do kogo będzie podobna i jakie cechy będzie miała ich pociecha. Istnieje możliwość dowiedzenia się, jaką grupę krwi oraz jaki kolor oczu może odziedziczyć ich przyszłe dziecko. Wystarczy podać kolor oczu, grupę krwi i czynnik Rh rodziców oraz dziadków, by móc błyskawicznie określić prawdopodobieństwo, że noworodek urodzi się z daną grupą krwi i kolorem oczu. Użytkownicy aplikacji mogą również ocenić szanse na pojawienie się nietolerancji laktozy u niemowlęcia.

Pacjentko, zadbaj o prawidłowy rozwój dziecka

Centyle to bezpłatna aplikacja na urządzenia mobilne dla kobiet, dzięki której będą w stanie porównać wyniki swojej pociechy z siatkami centylowymi. Siatki są jedną z obiektywnych metod oceny rozwoju fizycznego dziecka. Wystarczy podać jego dane, tj. płeć, wagę, wzrost, BMI, obwód głowy, by program wskazał, jak rozwija się potomek Twojej pacjentki. Dodatkową zaletą oprogramowania jest możliwość utworzenia kilku profili, osobnych dla każdego dziecka. Oprócz tego użytkownik może porównywać wyniki i przeglądać archiwalne dane.

Nie musisz już przypominać pacjentkom o szczepieniach dzieci

Szczepienia to prosty i bezpłatny program na urządzenia mobilne, który jest niezwykle przydatny dla wszystkich zapominalskich. Umożliwia dbanie o systematyczne przyjmowanie obowiązkowych i zalecanych szczepień, w momencie, gdy pociecha Twojej pacjentki osiągnie odpowiedni wiek. Aplikacja jest prosta w obsłudze. Wystarczy tylko podać dane dziecka. Ponadto po każdym szczepieniu możesz zapisać ewentualne uwagi oraz nazwę użytego preparatu. Oprogramowanie jest również bazą wiedzy o chorobach, przeciwko którym stosowane są szczepienia oraz źródłem informacji na temat dostępnych szczepionek.

Współczesne Polki starają się być kobietami sukcesu. Dbając o swój wygląd i garderobę, czasem zapominają zatroszczyć się o swoje zdrowie. Liczne nadgodziny, nieodpowiednia dieta, brak kontrolnych badań - to tylko nieliczne przykłady tego, co dominuje w życiu wielu Polek. Warto jednak przypomnieć im, że o kondycję trzeba dbać - nie tylko, gdy się coś wydarzy i sytuacja tego wymaga, lecz także regularnie przeprowadzając badania diagnostyczne. Z aplikacjami LekSeek Twoje pacjentki i ich rodziny będą mogły poczuć się komfortowo i bezpiecznie.