Ferie to czas relaksu i odpoczynku zarówno dla tych młodszych, jak i starszych. Należy jednak pamiętać, by zatroszczyć się o swoje zdrowie nawet w trakcie urlopu. LekSeek przedstawia cztery niezbędne aplikacje, które powinieneś polecić swojemu pacjentowi na czas zimowego odpoczynku i nie tylko!

Mój doktor zawsze blisko mnie

MyDr to bezpłatny program na urządzenia mobilne dla Twojego pacjenta, dzięki któremu będziesz z nim w stałym kontakcie. W sytuacji nagłej potrzeby umówienia się z Tobą użytkownik aplikacji jest w stanie zapisać się i odbyć e-wizytę w formie wideorozmowy z dowolnego miejsca. Dodatkowo może on wysłać prośbę o przedłużenie terapii danym lekiem bez umawiania się na nową wizytę. W przypadku odmowy aplikacja poinformuje użytkownika o odpowiedzi i jej uzasadnieniu, a jeśli wystawisz mu nową e-receptę, pojawi się kod dostępu. Z MyDr pacjent jest zawsze na bieżąco. Oprogramowanie przypomni mu o ważnych wydarzeniach, takich jak wystawienie nowej e-recepty czy odwołanie wizyty. Oprócz tego będzie miał przy sobie całą historię chorób oraz zaleceń. Dzięki wygodnemu interfejsowi zaledwie kilkoma kliknięciami sprawdzi wolny termin, umówi się na wizytę oraz ją opłaci w łatwym w obsłudze systemie płatności, nawet jeśli będzie od Ciebie setki kilometrów.

Pamiętaj o lekach razem z nami

Weź Dawkę to prosty i bezpłatny program na urządzenia mobilne, który jest niezwykle przydatny dla wszystkich zapominalskich. Umożliwia dbanie o systematyczne przyjmowanie leków, o których pacjenci nie zawsze pamiętają, zwłaszcza podczas zimowego szaleństwa. Aplikacja jest prosta w obsłudze. Wystarczy, by użytkownik znalazł preparat w bazie danych i wprowadził jego dawkowanie. Ponadto dzięki funkcji notatek może on również dodać informacje do każdego zażywanego medykamentu. Np. uwagi dotyczące reakcji na stosowany preparat, by móc się nimi z Tobą podzielić podczas kolejnej wizyty. Przyjmowanie leków nigdy nie było tak proste.

Z cukrzycą w podróży

MyDr Diabetologia to aplikacja must-have dla każdego chorego na cukrzycę. Dzięki niej w wygodny sposób diabetycy są w stanie prowadzić elektroniczny dzienniczek pomiarów glukozy. Wystarczy ją pobrać, by móc błyskawicznie przenosić dane z glukometru, takiego jak CONTOUR®PLUS ONE, OneTouch Select Plus Flex™ oraz GLUCOMAXX® CONNECT, na telefon. Istnieje także możliwość ręcznego wprowadzania wyników. Pozwala ona kontrolować poziom glukozy i umożliwia ustawianie własnych limitów. Pacjent błyskawicznie jest w stanie zorientować się, czy jego wyniki odbiegają od normy, czy nie. Użytkownicy aplikacji uważają, że największymi jej zaletami są prosta, intuicyjna obsługa oraz przejrzyste wykresy. Natomiast kopiowanie danych z glukometru na telefon odbywa się szybko i bez zakłóceń.

Wszystkie leki w zasięgu Twojej dłoni

Ceny Leków to bardzo przydatne oprogramowanie dla pacjentów przyjmujących leki, wydawane zarówno na, jak i bez recepty. Daje ona możliwość szybkiego znalezienia zamienników danego preparatu, w przypadku jego braku w aptece. Wystarczy zeskanować kod produktu, a na ekranie pojawi się jego nazwa. Po kliknięciu pacjentowi ukaże się rozwijana lista dostępnych zamienników. Program ten przyda się chorym zarówno podczas wyjazdu, jak i na co dzień. Prosta i intuicyjna wyszukiwarka pomaga w łatwy sposób znaleźć lek, a opisy pozwolą zaznajomić się z nim. Warto zaznaczyć, że jest ona regularnie aktualizowana, dlatego stanowi rzetelne źródło informacji dla Twojego pacjenta.

Chcesz, by Twoi pacjenci odpoczęli i spędzili zimowe ferie w spokoju? Poleć im te aplikacje i spraw, by poczuli się bezpiecznie i zdrowo.