Od początku września zaczną obowiązywać w Katowicach przepisy, na mocy których zaszczepione dzieci otrzymają dodatkowe punkty przy naborze do miejskich żłobków.

- Zdrowie maluszków jest dla nas wszystkich kluczowe, a pseudonaukowe wywody antyszczepionkowców stwarzają realne zagrożenie dla całego społeczeństwa. Dlatego poleciłem przygotować projekt dotyczący rekrutacji do katowickich żłobków, który został przyjęty przez Radę Miasta w kwietniu, a od września wejdzie w życie. Zaznaczam, że oczywiście jeśli - wyłącznie ze względów medycznych - były przeciwwskazania do szczepienia dziecka to będziemy uwzględniać takie przypadki – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Wprowadzenie kryterium szczepień ma na celu promowanie ochrony zdrowia dzieci oraz motywowanie rodziców do profilaktyki szczepień zdrowotnych. - W związku z wprowadzeniem z dniem 1 września dodatkowego kryterium w systemie naboru dzieci do Oddziałów Żłobka Miejskiego w Katowicach, rodzice zostaną poproszeni o pilną aktualizację złożonego wniosku do żłobka – zwraca uwagę Małgorzata Moryń-Trzęsimiech, naczelnik wydziału polityki społecznej i dodaje, że w przypadku pytań rodzice mogą się kontaktować z dyrekcją żłobka.


Źródło: Urząd Miasta Katowice