We Włoszech rośnie liczba zakażonych pochodzącym z Chin koronawirusem COVID-19. Jak podają lokalne służby medyczne potwierdzono już 1128 przypadków choroby. Dwadzieścia dziewięc zakażonych osób zmarło. Przypadki zachorowań stwierdzono już na większości terytorium kraju.

W związku z ogniskami COVID-19 w północnych Włoszech, rząd włoski wydał dekret, na mocy którego zakazano wstępu oraz opuszczania 10 gmin w Lombardii i jednej gminy w Wenecji Euganejskiej. W niektórych miastach odwołano imprezy masowe, zamknięto miejsca spotkań publicznych oraz szkoły.

"Prosimy Polaków mieszkających i przebywających w Italii o stosowanie się do zaleceń włoskich służb oraz o zachowanie środków ostrożności" - apeluje polski konsulat w Mediolanie.

>>>ZOBACZ TEŻ: Jak wystawić e-receptę w bezpłatnym programie Gabinet drWidget?

Łącznie na świecie w okresie od 31 grudnia 2019 r. do 29 lutego 2020 r. odnotowano 85 203 potwierdzone przypadki COVID-19, w tym 2 921 zgonów (3,4 %)

Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do Chin oraz Korei Południowej, Włoch (w szczególności do regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu (ze względu na szerzenie się wirusa w populacji).

Źródło: GIS | Twitter | WHO