Oddziały: neurologii, rehabilitacji, rehabilitacji neurologicznej oraz udarowy w szpitalu im. Jonschera, które rocznie leczą ponad 1.500 pacjentów przejdą kompleksową, wartą 5,5 miliona złotych modernizację - poinformował Urząd Miasta Łodzi

- Inwestycję szacujemy na około 5,5 mln zł. Prace podzielimy na 3 etapy, tak, by podobnie jak w przypadku poprzednich trwających w tej placówce remontów, oddziały mogły przyjmować pacjentów. Dlatego też prace potrwają do 2021 r. - zapowiada Adam Wieczorek, wiceprezydent Łodzi.

Szpital czeka na pozwolenie na budowę i może ogłaszać przetarg na prace. - Przebudowa czeka nie tylko gabinety zabiegowe, fizjoterapeutów czy rehabilitantów oraz szeroko rozumiane zaplecze socjalne personelu czy łazienki, ale też oczywiście sale pacjentów. Po modernizacji sal na czterech oddziałach będzie w sumie 77 - wylicza Konrad Łukaszewski, dyrektor Miejskiego Centrum Medycznego im. Jonschera.

>>>ZOBACZ TEŻ: Łódź zagłębiem innowacyjnych firm biotechnologicznych

Tylko w 2018 r. z opieki na oddziale neurologii i udarowym skorzystało ok 1000 pacjentów, zaś na rehabilitacji ok 800. - W oddziale neurologii oraz udarowym leczeni są pacjenci z udarami, padaczką, stwardnieniem rozsianym, choroba Parkinsona czy guzami mózgu - tłumaczy dr Tomasz Berkowicz, ordynator oddziału neurologii i oddziału udarowego

- W oddziale rehabilitacji i rehabilitacji neurologicznej leczeni są pacjenci po przebytym udarze mózgu, ze schorzeniami ośrodkowego układu nerwowego, innymi schorzeniami w zakresie neurologii i ortopedii. Dodatkowo mamy tu dzienny ośrodek rehabilitacji - podkreśla prof. Elżbieta Miller, ordynator oddziału rehabilitacji i rehabilitacji neurologicznej.


Źródło: Urząd Miasta Łodzi