Samorząd Województwa Lubuskiego przekaże kolejne miliony na wyposażenie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze. Tym razem będą to 3 mln zł.

Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze ma ruszyć jesienią br. Zostanie tam przeniesiony oddział pediatryczny i ginekologiczno-położniczy, który obecnie znajduje się w budynku L. W CZMiD powstanie też oddział intensywnej terapii pediatrycznej. Ponadto możliwe będzie specjalistyczne leczenie dzieci – m.in. w zakresie onkologii, nefrologii czy hematologii. - Robimy to dla lubuskich kobiet, pragniemy zapewnić okołoporodową opiekę na europejskim poziomie - mówi Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak.

Placówka będzie też pełnić funkcję bazy naukowo-dydaktycznej dla Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dlatego właśnie Samorząd Województwa Lubuskiego postanowił przekazać kolejne pieniądze na ten cel.

Tym razem jest to kwota 3 mln zł, która zostanie przeznaczona na zakup sprzętu dydaktycznego w związku z praktycznym kształceniem studentów z Collegium Medicum. To m.in.: wyposażenie pomieszczeń dedykowanych studentom, sal konferencyjnych, sal dydaktycznych, szatni itd. (krzesła, stoły, tablice, monitory LED, telewizory itp.). Szpital Uniwersytecki jest obecnie w trakcie przetargów na to wyposażenie. Ponadto trwają ostatnie postępowania przetargowe na: meble w zabudowie, wyposażenie ruchome bloku operacyjnego oraz rolety.

Obecnie trwają prace przy identyfikacji wizualnej Centrum Zdrowia Matki i Dziecka połączonej z czytelnym systemem komunikacji wewnętrznej (kraina TU-TAM na ścianach ufundowana przez Ekoenergetykę).

Przenoszenie pierwszych oddziałów (pediatria, chirurgia dziecięca) do CZMiD planowane jest na październik 2022 r.


Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego | Paweł Wańczko