Minister zdrowia Adam Niedzielski zdementował w czwartek informację, że skończyły się darmowe szybkie testy antygenowe dla szpitali czy ośrodków zdrowia. Testy są, nie ma takiego problemu – powiedział.

Podczas konferencji w Białymstoku szef resortu został zapytany o komentarz w sprawie informacji, że skończyły się darmowe szybkie testy antygenowe dla szpitali, ośrodków zdrowia, stacji pogotowia ratunkowego i placówki będą musiały kupić je same.

"Nie, absolutnie nie. Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych ma za zadanie odnawiać zawsze swój poziom zapasów" – odpowiedział.

"Pani mówi o takiej puli testów, która została pozyskana z unijnego przetargu i rzeczywiście rozdystrybuowana. Testy są, nie ma takiego problemu i na starych zasadach, takich jak poprzednio, będą dystrybuowane do podmiotów leczniczych" – podsumował.

Wiadomość, że dyrektorzy podmiotów leczniczych otrzymują pisma z informacją, że w rządowej Centralnej Bazie Rezerw Sanitarno-Przeciwepidemicznych skończyły się testy, które Polska otrzymała w formie darowizny z Unii Europejskiej, podało w czwartek Radio Zet. (PAP)


Źródło: PAP