Od 1 stycznia 2018 roku obowiązuje nowa lista refundacyjna. W związku ze zmianami zaistniałymi w wykazie leków refundowanych firma LekSeek Polska oferuje nowe, zaktualizowane produkty: Receptariusz Lekarza Praktyka i Bazę Leków. Jednocześnie przypominamy o nowościach, które w ostatnich tygodniach pojawiły się w naszej ofercie.

Zgodnie z XXXVII obwieszczeniem Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych od 1 stycznia 2018 roku do listy refundacyjnej dodano 88 produktów leczniczych, w tym 53 produkty lecznicze w ramach listy aptecznej, 2 wyroby medyczne w ramach listy aptecznej, 17 produktów leczniczych w ramach katalogu chemioterapii oraz 16 produktów leczniczych w ramach programów lekowych. W nowym obwieszczeniu zabrakło miejsca dla 25 produktów leczniczych, które dotychczas znajdowały się w wykazie produktów refundowanych.

Wszystkie wyżej wymienione zmiany zostały wprowadzone do oferowanego przez nas Receptariusza Lekarza Praktyka LEKsykon. Publikacja może się pochwalić długą, już prawie 15-letnią tradycją. Lekarze znajdą tutaj aktualną listę leków Rx oraz wybranych preparatów OTC, SD i wyrobów medycznych – a wszystko to w poręcznym, wygodnym rozmiarze (162 x 97 mm). Receptariusz, adresowany do lekarzy wszystkich specjalizacji, można zamówić, dzwoniąc pod numer 723 700 700 albo 22 350 00 006. Proponujemy zakup jednorazowy lub roczną subskrypcję na atrakcyjnych warunkach.

Mając na uwadze liczne grono zwolenników elektronicznej wersji receptariusza, uaktualniliśmy także tę publikację. Przez cały styczeń i luty będzie można pobrać ją ze strony www.leksykon.com.pl (zakładka „Materiały do pobrania”). Plik w formacie PDF oddajemy do Państwa dyspozycji zupełnie za darmo.

Jak co dwa miesiące, porefundacyjną aktualizacją została objęta również Baza Leków LekSeek Polska. Ponad 17 tys. szczegółowych opisów produktów leczniczych, suplementów diety i dermokosmetyków – to wszystko oferuje wspomniana baza, dostępna w formie aplikacji mobilnej oraz na stronach www.leksykon.com.pl, www.apptekarz.pl i www.pielegniarkom.pl. Z Bazy Leków można też korzystać w naszych programach do kompleksowego zarządzania placówkami medycznymi, tj. w Gabinecie drWidget oraz dr100.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, pragniemy przypomnieć, jakie nowości ostatnio wzbogaciły ofertę LekSeek Polska. Po pierwsze, można już pobrać naszą najnowszą aplikację mobilną drWidget PES, która została stworzona z myślą o osobach przygotowujących się do Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego. Wystarczy zainstalować tę bezpłatną aplikację na swoim telefonie, aby zyskać dostęp do obszernej bazy testów egzaminacyjnych i w dowolnym momencie móc powtarzać materiał. DrWidget PES działa na telefonach z systemem operacyjnym Android oraz iOS.

Kilka nowości oferuje wspomniany już Gabinet drWidget. W programie pojawiły się statystyki deklaracji, które można pobrać w formacie xls (Excel), oraz „Badania przesiewowe”, czyli nowa zakładka w karcie pacjenta. Ponadto od niedawna można modyfikować słowniki lekarzy na skierowaniu oraz zgłaszać ewentualne braki w Bazie Leków za pośrednictwem specjalnego formularza, dostępnego w Gabinecie. Aby wypróbować wszystkie możliwości programu, wystarczy wejść na stronę www.drw.pl i skorzystać z wersji demo. Gabinet drWidget to narzędzie bezpłatne.

Ostatnią nowością, o której chcemy przypomnieć, jest raport „E-zdrowie oczami Polaków”, który ukazał się kilka tygodni temu. Raport zawiera wyniki badania opinii zrealizowanego na zlecenie LekSeek Polska. Jak się okazało, Polacy są gotowi na cyfryzację służby zdrowia. Prawie 3 na 4 osoby chciałyby otrzymywać receptę lub zwolnienie drogą elektroniczną. Ankietowani wierzą, że cyfryzacja przyniesie pozytywne zmiany: zmniejszą się kolejki w placówkach medycznych, a lekarz będzie mógł więcej czasu poświęcić pacjentowi, a nie dokumentacji i procedurom. Pełna treść raportu dostępna jest na „Zdrowej stronie”, czyli w naszym serwisie dedykowanym pacjentom.

Zachęcamy do korzystania z oferty LekSeek Polska. O kolejnych nowościach poinformujemy już wkrótce.


Zespół LekSeek Polska