Od 1 lipca obowiązuje nowy wykaz leków refundowanych. To oznacza, że aktualizacji uległa Baza Leków LekSeek Polska, dostępna w Gabinecie drWidget, w postaci aplikacji mobilnej oraz na stronie www.leksykon.com.pl. Natomiast w sprzedaży pojawił się nowy, zaktualizowany Receptariusz Lekarza Praktyka LEKsykon – można go zamówić telefonicznie.

Wspomniany Receptariusz to niezbędnik w pracy każdego lekarza, niezależnie od specjalizacji. Zawiera kompletną, aktualną listę leków Rx, a także wybranych preparatów OTC, SD i wyrobów medycznych. Dane przedstawione są w przejrzystych, łatwych do odczytania tabelach oraz posiadają objaśnienia. Zaletą Receptariusza jest także poręczny rozmiar: 162 x 97 mm.

Publikację można zamówić, dzwoniąc pod numer 22 350 00 06 albo 723 700 700. Jak co dwa miesiące, przygotowaliśmy także zaktualizowany Receptariusz w formie elektronicznej. Osoby zainteresowane mogą pobrać darmowy plik w formacie PDF ze strony www.leksykon.com.pl, z zakładki „Materiały do pobrania”.

Porefunadcyjną aktualizacją została także objęta Baza Leków LekSeek Polska, zapewniająca dostęp do ponad 17 tys. opisów leków, suplementów diety i dermokosmetyków. Opisy uwzględniają takie informacje o produktach, jak np. skład, działanie, interakcje, wskazania, przeciwwskazania, ostrzeżenia specjalne, uwagi, sposób stosowania, stopnie odpłatności (100%, 50%, 30%, bezpłatne, ryczałt). Lekarze mogą korzystać z Bazy Leków na różne sposoby: w Gabinecie drWidget, na stronie www.leksykon.com.pl oraz w komórce – za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Baza jest bezpłatna w każdej z wymienionych postaci.

Jednocześnie pragniemy przypomnieć o nowych produktach, które w ostatnich tygodniach pojawiły się w ofercie LekSeek Polska. Wśród nich jest serwis internetowy: „Skale kardiologiczne”, adresowany zarówno do lekarzy, jak i pacjentów. Serwis pozwala w szybki i wygodny sposób skorzystać z szeregu narzędzi, takich jak Skala DASH, HCM risk-SCD, Pol-SCORE czy SCORE. Warto wspomnieć, że dwie ostatnie skale są dostępne także w postaci darmowej aplikacji mobilnej.

Kilka nowości oferuje dr100, czyli program do kompleksowego prowadzenia gabinetów i klinik stomatologicznych. Na prośbę lekarzy stomatologów w aplikacji mobilnej dr100 pojawiła się wersja DEMO oraz przejrzysty, kafelkowy widok listy wizyt, pozwalający błyskawicznie zorientować się w grafiku pracy placówki. Nową funkcję oferuje także dr100 Asystent, czyli aplikacja desktopowa (do instalacji na komputerze), pomocna w digitalizacji dokumentów. Przypominamy, że Asystent monitoruje folder skanowania wskazany przez użytkownika i automatycznie kopiuje nowe dokumenty do programu dr100. Od teraz, jeśli plik znajdujący się w folderze skanowania ma w nazwie numer PESEL, zostaje wysłany na serwer bez pytania, do którego pacjenta go przypisać. System automatycznie wyszuka osobę o podanym numerze PESEL i wyśle plik do jej karty.

Oprócz tego, nowość pojawiła się w MyDr Diabetologii, czyli aplikacji mobilnej dla cukrzyków, która pozwala w wygodny sposób prowadzić dzienniczek pomiarów glukozy, w tym przenosić dane z glukometru na telefon. Od niedawna aplikacja współpracuje z trzecim glukometrem, tj. GLUCOMAXX® CONNECT firmy Genexo. Do tej pory MyDr Diabetologia współpracowała z urządzeniami: CONTOUR®PLUS ONE oraz OneTouch Select Plus Flex™. Nieco wcześniej umożliwiliśmy w aplikacji wybór poziomu szczegółowości wykresu prezentującego wyniki pomiarów glukozy. W zależności od preferencji użytkownika przedstawi on dane z konkretnego dnia, tygodnia albo miesiąca.

Zachęcamy do wypróbowania nowości dostępnych w naszej ofercie oraz korzystania z zaktualizowanej Bazy Leków oraz najnowszego Receptariusza Lekarza Praktyka LEKsykon.