Program nazywa się MyDr EDM (dawnej Gabinet drWidget) i miał swoją premierę 1 lipca. Jego twórcy zupełnie za darmo udostępniają placówkom medycznym funkcjonalności niezbędne do prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej i organizowania pracy w przychodni.

Jeśli regularnie czytasz nasz newsletter, to na pewno obiła Ci się o uszy nazwa Gabinet drWidget. Twórcy tego bezpłatnego programu do prowadzenia EDM od ponad roku rozwijali MyDr, aplikację dla pacjentów zintegrowaną z Gabinetem. W swoich działaniach doszli do momentu, w którym połączenie obu serwisów stało się naturalną koleją rzeczy, odpowiadającą na potrzeby użytkowników i zapewniającą dalszy rozwój ww. rozwiązań.

W związku z powyższym, z myślą o lepszej współpracy i większych możliwościach zaproponowali użytkownikom nowość: MyDr EDM! Strona produktowa dostępna jest pod adresem edm.mydr.pl - tam też można przetestować aplikację w wersji DEMO.

Co się NIE zmieniło? Brak opłat za korzystanie z oprogramowania. Darmowa jest również wielokanałowa pomoc techniczna na każdym etapie pracy z MyDr. Wielokanałowa, czyli telefoniczna, mailowa oraz na czacie.

Jak przekonują twórcy aplikacji, warto dołączyć do grona jej użytkowników, ponieważ:

  • oferuje pełen pakiet funkcjonalności niezbędnych w codziennej pracy lekarza (telemedycynę, rozliczenia z NFZ, raportowanie zdarzeń medycznych, grafik wizyt, moduły e-recept, e-skierowań i in.)
  • jest dostępna w chmurze, co oznacza, że z MyDr można korzystać z dowolnego miejsca - wystarczy komputer z internetem
  • aktualizacje odbywają się automatycznie (użytkownik nie musi podejmować żadnego działania i zawsze korzysta z najnowszej wersji MyDr)

Oprócz aplikacji przeglądarkowej użytkownicy mają do dyspozycji aplikację mobilną na urządzenia z systemami Android oraz iOS. Dzięki niej nie trzeba włączyć komputera, aby wystawić e-receptę (np. na prośbę pacjenta o zdalne przedłużenie terapii lekiem stałym) albo przejrzeć grafik pracy.

W kolejnych wydaniach newslettera przyjrzymy się poszczególnym funkcjonalnościom aplikacji. Na ten moment po więcej informacji odsyłamy na wspomnianą już stronę produktową - edm.mydr.pl.