Miasto Opole przekazało pieniądze na sprzęt medyczny dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Przekazana przez urząd miasta dotacja ma trafić do pracowni elektrofizjologii Oddziału Kardiologii.

Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup mobilnego aparatu RTG oraz współpracującego z nim stołu zabiegowego i operacyjnego. Sprzęt trafi na oddział kardiologii i posłuży przede wszystkim pacjentom, ale też kadrze szpitala.

– Pieniądze pochodzą z podatków Opolan i posłużą opolanom, czyli nam samym – wyjaśnia Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

Jak zaznacza prof. Marek Gierlotka, kierownik oddziału kardiologii w USK sprzęt będzie używany do rożnego rodzaju zabiegów kardiologicznych, w tym do zabiegów elektrofizjologicznych, do przerywania i leczenia migotania przedsionków, groźnych arytmii, które mogą prowadzić do nagłego zatrzymania krążenia, czy nawet do zgonu. - Będzie stosowany również u pacjentów, którzy mają tzw. burze elektryczne, ale także do implantacji urządzeń stymulujących – dodaje.

>>>ZOBACZ TEŻ: Kardiolog prof. Jacek Dubiel profesorem honorowym UJ

Sprzęt posłuży nie tylko lekarzom i pacjentom, ale także studentom kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Opolskim, którzy w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym zdobywają praktyczne szlify przygotowując się do wykonywania odpowiedzialnego zawodu lekarza.

Aparatura ma trafić na oddział do końca tego roku.


Źródło: Uniwersytet Opolski