Zdobywczyni Wielkiego Szlema, Caroline Wozniacki usłyszała o diagnozie – reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS) będąc u szczytu kariery. Pomimo choroby nie przestała być aktywna. Jako ambasadorka światowej kampanii Advantage Hers, wspiera wszystkie pacjentki z przewlekłymi chorobami zapalnymi takimi jak – reumatoidalne zapalenie stawów (RZS), osiowa spondyloartropatia, łuszczycowe zapalenie stawów (ŁZS) i łuszczyca – dając świadectwo możliwości aktywnego życia z tymi typami schorzeń. Choroby, o których mowa diagnozowane są u ponad 180 mln ludzi na całym świecie.

Celem kampanii Advantage Hers jest poprawa standardu opieki nad kobietami z tymi przewlekłymi chorobami zapalnymi oraz wyposażenie ich w narzędzia, dzięki którym będą w stanie współdecydować o własnym leczeniu. Kobiety te zmagają się ze szczególnymi wyzwaniami i różnicami w leczeniu zależnymi od płci, takimi jak opóźnienia w diagnostyce niektórych chorób u kobiet, zwiększone obciążenia fizyczne i psychiczne w porównaniu z mężczyznami chorującymi na te same choroby oraz obawy związane z planowaniem rodziny i ciążą.

Inspiracją do stworzenia kampanii były osobiste doświadczenia Caroline Wozniacki.

W ramach programu Caroline będzie opowiadać o życiu z reumatoidalnym zapaleniem stawów na swoich kanałach w mediach społecznościowych, zachęcając innych do włączenia się do dialogu, poprzez używanie hasztagu #AdvantageHers. Caroline planuje również udział w prestiżowych wydarzeniach, podczas których będzie opowiadać swoją historię i zwiększać świadomość w zakresie niespełnionych potrzeb kobiet cierpiących na te przewlekłe choroby zapalne.

.... ZOBACZ RÓWNIEŻ:

„Z własnego doświadczenia znam trudności, z jakimi w codziennym życiu zmagają się osoby cierpiące na przewlekłą chorobę, taką jak reumatoidalne zapalenie stawów i wiem, że uzyskanie szybkiej i dokładnej diagnozy jest często opóźnione. Dlatego tak bardzo cieszę się, że mogę być częścią kampanii Advantage Hers" - mówi Caroline Wozniacki. „Poprzez tę nową, podnoszącą świadomość i wzmacniającą pozycję kobiet kampanię, chcę dotrzeć do jak największej liczby kobiet z przewlekłymi chorobami zapalnymi na całym świecie, aby inspirować i zachęcać kobiety, takie jak ja i zapewniać im jak najwięcej wsparcia oraz informacji. Wspólnie możemy wspierać się w walce z łączącym nas schorzeniem – metodą małych kroków".

Komunikację kampanii w Polsce wspierają organizacje pacjenckie, m.in. Fundacja „AMICUS”, Unia Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę i ŁZS oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej „3majmy się razem”.

Więcej informacji i materiałów dotyczących życia z przewlekłymi chorobami zapalnymi można znaleźć pod adresem AdvantageHers.com.

Źródło: Advantage Hers