Półtora roku trwała modernizacja dziennego oddziału chemoterapii w Szpitalu Specjalistycznym w Chojnicach. Inwestycja wraz z modernizacją pracowni endoskopii pochłonęła 9,5 mln zł.

Obecnie do dyspozycji pacjentów, którzy muszą korzystać z usług dziennego oddziału chemioterapii do dyspozycji jest 12 stanowisk. Niebawem w pomieszczeniu zawisną także telewizory. Pacjenci mają też swoją szatnie. Jak mówił podczas spotkania z dziennikarzami dyrektor placówki Maciej Polasik przez półtorej roku warunki były bardzo trudne, bo oddział mieścił się w piwnicy. Starosta chojnicki Marek Szczepański gratulował dyrekcji przedsięwzięcia i przypomniał, że niedawno oddana została także zmodernizowana pracownia endoskopii.

Dzienny oddział chemioterapii wraz z pracownią endoskopii zmodernizowany został w ramach projektu „Poprawa dostępu do diagnostyki i leczenia onkologicznego w Szpitalu Specjalistycznym w Chojnicach poprzez rozbudowę infrastruktury i zakup specjalistycznego sprzętu i aparatury medycznej”. Wartość projektu to 9,5 mln zł. a kwota dofinansowania wyniosła 8,5 mln zł.


Źródło: Powiat Chojnicki
Fot. Starostwo Powiatowe w Chojnicach