Samorządy lekarzy, pielęgniarek i położnych oraz aptekarzy we współpracy ze środowiskiem pacjenckim opracowały poradnik, który ma pomóc pacjentom poruszać się w systemie opieki zdrowotnej.

Naczelna Izba Lekarska wspólnie z Fundacją My Pacjenci, Naczelną Izbą Pielęgniarek i Położnych oraz Naczelną Izbą Aptekarską zawiązała nieformalną koalicję pod hasłem „Razem dla Zdrowia”. W wyniku tej współpracy powstał praktyczny internetowy Poradnik dla Pacjentów Razem dla Zdrowia.

Poradnik zawiera najbardziej aktualne informacje, które pomagają polskim pacjentom poruszać się w systemie opieki zdrowotnej, a także uwzględniają zmiany związane z wejściem w życie pakietu onkologicznego i kolejkowego.

- Zachęcamy do skorzystania z niego wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć m.in. jak szybko i skutecznie znaleźć pomoc medyczną, nawet w nocy czy święta, jakie są zasady zapisywania się na listy oczekujących, jakie są prawa pacjenta - napisali autorzy projektu.

Grono ekspertów, pracujące nad Poradnikiem dla Pacjentów Razem dla Zdrowia i stroną internetową www.razemdlazdrowia.pl, zadbało o prostotę językowa i czytelną szatę graficzną przekazywanych treści tak, by zyskały one uniwersalną i przyjazną formę. Poradnik będzie regularnie aktualizowany, a zapoczątkowana przy tej okazji współpraca między przedstawicielami zawodów medycznych i pacjentami – kontynuowana.


Więcej: razemdlazdrowia.pl