W najbliższym czasie Fundacja Amicus rozpoczynamy realizację Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Psycholog dla Skóry”. Jak poinformowano na stronie internetowej Fundacji, celem programu jest zbudowanie kompleksowego systemu wsparcia psychologicznego osób z przewlekłymi, zapalnymi chorobami skóry – m.in. takimi jak łuszczyca i atopowe zapalenie skóry.

Ponad 60% osób z łuszczycą cierpi na depresję, Ponad 90% chorych na AZS pogarsza się jakość życia w związku z rozpoznaniem. Chorym towarzyszą również inne zaburzenia psychiczne, które mają ogromny wpływ na przestrzeganie zaleceń terapeutycznych, ale także na podejmowanie starań o poprawę fizycznego stanu zdrowia, a tym samym poprawę jakości życia.

Organizatorzy programu przekonują, że wpływ na zmianę podejścia może mieć zorganizowane wsparcie psychologiczne, które dostępne od etapu diagnozy, pomoże przejść osobie chorej ścieżkę do skutecznego i efektywnego leczenia, a także wesprze w regularnych codziennych czynnościach związanych z dbaniem o skórę. Pomoc w najtrudniejszych momentach pozwoli choremu na aktywne funkcjonowanie zawodowe, społeczne i rodzinne, na każdym etapie chorowania.

.... ZOBACZ RÓWNIEŻ:

W ramach programu „Psycholog dla Skóry” osoby z chorobami dermatologicznymi będą mogły korzystać z pomocy psychologa przeszkolonego w ramach programu przez znakomitych ekspertów oraz grup wsparcia online, a w późniejszym czasie także grup powołanych przy klinikach dermatologicznych.

Program “Psycholog dla Skóry” to także bezpłatne szkolenia dostępne dla każdego psychologa lub studenta ostatniego roku psychologii, który zechce przystąpić do programu.


Źródło: https://amicusfundacja.org