Data spotkania: 28 września 2014r.

Miejsce spotkania: Plac Niepodległości,

Zakopane

 


W roku 2014 Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wybrał propozycję małopolskiego środowiska kardiologicznego, które jednogłośnie wskazało na Zakopane – naszą Zimową Stolicę, jako miejsce organizacji Uroczystości Centralnych Obchodów Światowego Dnia Serca.

Światowy Dzień Serca, który będzie obchodzony po raz 15-ty w ponad 120 krajach ma na celu szerokie upowszechnienie podstawowej wiedzy o schorzeniach serca i naczyń oraz o możliwościach leczenia i profilaktyki. Program tegorocznego Dnia obejmować będzie, jak co roku, promocję aktywnej profilaktyki fizycznej oraz będzie wskazywał na najważniejsze zagrożenia zdrowia na progu XXI wieku: miażdżycę, nadciśnienie tętnicze, nadwagę i otyłość, cukrzycę, stres i depresję, używki (papierosy, alkohol i narkotyki). W roku 2014 podkreślamy, jaki wpływ może mieć środowisko (to czyste i to zanieczyszczone) w którym żyjemy i pracujemy na nasze zdrowie i na zdrowie naszych serc.

Uroczystość Centralnych Obchodów Światowego Dnia Serca jest jedną z głównych, sztandarowych imprez organizowanych corocznie przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne. Uroczystość corocznie jest transmitowana przez Telewizję Polską oraz nagłaśniana przez media (m.in.: RMF, Radio ZET, Dziennik Polski, Rzeczpospolita).

Uroczystość Centralnych Obchodów Światowego Dnia Serca – Zakopane 2014 jest organizowana przez Zarząd Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Zarząd Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Instytut Kardiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum oraz Urząd Miasta Zakopane.


Źródło: www.ptkardio.pl