Dopilnują, aby w czasie urlopowych szaleństw pacjent nie zapomniał o przyjmowaniu leku stałego, a w razie potrzeby umożliwią mu szybki kontakt z lekarzem (poprzez wideoczat) oraz zdalne przedłużenie e-recepty. Zadbaj o swojego pacjenta i poleć mu trzy aplikacje przydatne nie tylko w czasie urlopu.

Co trzeba zabrać na wakacyjny wyjazd? Oczywiście krem z filtrem (najlepiej SPF 50), czapkę/ kapelusz, okulary przeciwsłoneczne, podręczną apteczkę, a w przypadku wyjazdów zagranicznych: także kartę EKUZ. Oprócz ww. pakietu Twojemu pacjentowi mogą się przydać trzy bezpłatne aplikacje medyczne. Czy już je znasz?

E-wizyta z lekarzem prowadzącym z dowolnego miejsca

Taką możliwość zapewnia MyDr, aplikacja dedykowana pacjentom lekarzy korzystających z MyDr EDM (dawnej Gabinet drWidget). Przy pomocy MyDr można nie tylko odbyć konsultację w formie wideorozmowy (będąc np. na szlaku albo nad jeziorem), lecz także wysłać prośbę o przedłużenie terapii danym lekiem. Jeśli lekarz wystawi e-receptę, kod dostępu pojawi się na koncie pacjenta w aplikacji.

Regularna terapia również na wakacjach

W czasie urlopowych szaleństw łatwo zapomnieć o codziennych obowiązkach, takich jak przyjmowanie leków stałych. Dlatego warto zdać się na “przypominajkę” od aplikacji Weź dawkę. Aby ustawić alert, należy wprowadzić do systemu niezbędne dane, w tym nazwę preparatu, przedział czasowy kuracji, jej częstotliwość, godziny i sposób przyjmowania leku oraz jego ilość. Potem pozostaje już tylko naładować telefon i czekać na „przypominajkę” o konieczności zażycia kolejnej dawki lekarstwa.

Najbliższą aptekę wskaże pacjentowi aplikacja…

…o nazwie Ceny leków. Pacjent znajdzie tu mapę Polski z zaznaczonymi aptekami i zweryfikuje ich dane, takie jak adresy i godziny otwarcia. Jak sugeruje nazwa aplikacji, oferuje ona coś jeszcze: pozwala sprawdzić ceny produktów leczniczych, a dodatkowo wskazuje ich zamienniki.

***

Wszystkie ww. aplikacje cechuje prosta, intuicyjna obsługa i miła dla oka grafika. Można je pobrać za darmo ze sklepów Google Play i App Store.