Liczba zakażeń koronawirusem w Rosji sięgnęła w piątek 912 823, po wykryciu 5065 nowych przypadków w ciągu minionej doby. Liczba zgonów wzrosła do 15 498, bowiem zmarło od czwartku 114 zakażonych. Nowe dane podał w piątek sztab rządowy.

6568 osób zostało wypisanych ze szpitali w ciągu minionej doby, dzięki czemu liczba ozdrowieńców wzrosła do 722 964.

Nowe zakażenia wciąż wykrywane są praktycznie w całym kraju. Rosja jest obecnie na czwartym miejscu na świecie pod względem liczby zakażeń - za USA, Brazylią i Indiami.

W Rosji zarejestrowano oficjalnie szczepionkę przeciwko koronawirusowi o nazwie Sputnik V. W sondażu internetowym wśród 3040 lekarzy ponad połowa z nich - 52 proc. - powiedziała, że nie są gotowi zaszczepić się przy użyciu tego preparatu.

.... ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Jak podał w piątek portal RBK, 24,5 proc. respondentów powiedziało, że zgadza się na przyjęcie szczepionki. Około 20 proc. badanych gotowych było zalecić zaszczepienie się swoim pacjentom, kolegom i znajomym.

Na pytanie o przyczyny nieufności wobec szczepionki 66 proc. ankietowanych medyków powiedziało, że nie ma wystarczających danych o jej skuteczności. 48 proc. powiedziało, że nie ma zaufania do preparatu, bo udało się go stworzyć w zbyt krótkim czasie.

Ankietę wśród 3040 lekarzy przeprowadzono w dniach 10-12 sierpnia.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

Źródło: PAP