Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego rozstrzygnął konkurs ofert na Realizatora Programu Polityki Zdrowotnej w zakresie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego na 2021 rok - aktualizacja na 2022 rok. 4 maja 2022 roku rozpoczyna się kolejny nabór do programu.

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego przeznaczył na ten cel 350 tys. zł, dzięki czemu możliwe jest dofinansowanie około 70 procedur in vitro - w wysokości do 5 tys. złotych w przypadku procedury zapładniania partnerskiego i innego niż partnerskie oraz do 2,5 tys. złotych w przypadku procedury adopcji zarodka.

„Przy wyborze realizatora kierowano się przede wszystkim całkowitym kosztem podstawowej procedury in vitro, kwotą dopłaty wnoszonej przez parę oraz procentowym udziałem dopłaty wnoszonej przez parę w całkowitym koszcie procedury” - poinformowano w wydanym komunikacie.

Do realizacji „Programu Polityki Zdrowotnej w zakresie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego na 2021 rok - aktualizacja na 2022 rok” wybrano pięć podmiotów.


Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego