Praca na budowie szpitala Południowego weszła w etap montażu instalacji. Gotowy jest stan surowy, budynek jest pod dachem. Prezydent Warszawy uczestniczyła w uroczystości zawieszenia wiechy.

- Z chwilą uruchomienia tego szpitala znacząco poprawi się opieka zdrowotna w południowej części Warszawy – podkreśliła podczas uroczystości zawieszenia wiechy Hanna Gronkiewicz – Waltz, prezydent stolicy. – Placówka będzie mogła ratować zdrowie i życie od 250 do 300 tys. potencjalnych pacjentów. Ale oczywiście życzę, aby warszawiacy nie musieli z niej często korzystać.

- Zawieszenie wiechy to święto dla budowlańców i projektantów, ale także ważny etap dla nas wszystkich, bo to oznacza, że tempo pracy jest dobre i inwestycja wchodzi w etap prac wykończeniowych wewnątrz budynku - powiedział Paweł Barański, dyrektor Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta.

Szpital Południowy to nowoczesny wieloprofilowy szpital miejski na 309 łóżek wraz z miejscami intensywnej terapii. Znajdą się w nim oddziały: ratunkowy, wewnętrzny, kardiologiczny, położniczo - ginekologiczny z neonatologią, geriatryczny, ortopedyczny, chirurgii ogólnej, psychiatrii, oddział intensywnej terapii, poradnie specjalistyczne oraz całe zaplecze diagnostyczno – rehabilitacyjne, z bankiem krwi włącznie. Kompleksowość przewidzianych usług leczniczych wpisuje się w opiekę koordynowaną.

Analiza utworzenie szpitala w tym miejscu zakłada, że populacja pacjentów będzie wynosiła około 250 tys. osób z najbliższej dzielnicy tj. Ursynowa. Natomiast włączając Wilanów, powiat piaseczyński oraz tereny skomunikowane z Warszawą planowaną obwodnicą oraz istniejącą autostradą A2, należy założyć, że pacjentami szpitala może być 300-350 tys. ludzi.


Źródło: Urząd m.st. Warszawy