Do I Kliniki Ginekologii i Położnictwa USK we Wrocławiu trafił aparat ultrasonograficzny do pełnej diagnostyki płodu oraz trzy aparaty do KTG, które ufundował wrocławski Urząd Miejski.

Specjalistyczny sprzęt, ufundowany przez władze Wrocławia, wart jest ponad 400 tys. zł. – To wysokiej klasy urządzenia, które zwiększają komfort opieki nad kobietami w ciąży – mówi prof. Lidia Hirnle, kierownik I Kliniki Ginekologii i Położnictwa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

W zestawie darów od prezydenta Wrocławia, które trafiły do szpitala przy ul. Chałubińskiego, są trzy aparaty do KTG do monitorowania funkcji życiowych płodu, w tym jedno urządzenie, przeznaczone do obserwacji ciąż bliźniaczych. – Ciąż mnogich jest coraz więcej. W tym roku w naszej klinice było około 20 narodzin bliźniaków – mówi prof. Hirnle.

Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia: – W ciągu ostatnich dziesięciu lat przekazaliśmy klinice położnictwa specjalistyczny sprzęt warty blisko trzy miliony złotych. We Wrocławiu rodzi się coraz więcej dzieci. Zależy nam, aby wrocławianki miały dobrej jakości opiekę i były w okresie ciąży bezpieczne – mówił prezydent miasta.

Joanna Nyczak, dyrektor miejskiego Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych, pokreśliła, że wsparcie dla klinik położnictwa to jeden z elementów miejskiego programu „Zdrowa matka i dziecko”. Inną jego częścią jest finansowe wsparcie szkół rodzenia.

– We Wrocławiu działa sześć szkół rodzenia, z czego dwie od tego roku. Zainteresowanie nimi jest duże, dlatego reagujemy na potrzeby mieszkańców miasta – zapowiedziała Joanna Nyczak.


Źródło: Wrocławski Urząd Miejski