Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak wszczął procedurę, której celem jest delegalizacja stowarzyszenia „STOP NOP” - poinformowała Naczelna Izba Lekarska.

16 października 2019 r. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach „Stop Nop” zamieściło na portalu społecznościowym wpis, z którego wynika, jakoby w polskich szpitalach - na oddziałach anestezjologii i intensywnej terapii - dochodzi do eutanazji pacjentów.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski i Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja opublikowali wówczas wspólne oświadczenie, w którym stanowczo sprzeciwili się próbie bezpardonowego, karygodnego szkalowania lekarzy i straszenia pacjentów.

>>>ZOBACZ TEŻ: Oświadczenie Ministra Zdrowia i Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej ws. kłamstw o eutanazji pacjentów

W imieniu Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej oraz Prezesów wszystkich Okręgowych Rad Lekarskich złożono również zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa w celu wszczęcia postępowania przez właściwe organy ścigania do Prokuratora Generalnego oraz do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów.

Teraz poinformowano, że uruchomiono procedurę wyjaśniającą, która ma ustalić, czy zarejestrowane w sądzie w Poznaniu Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP” działa zgodnie z prawem. To pierwszy krok do wykreślenia Stowarzyszenia z rejestru sądowego.

O wszczęcie czynności nadzorczych wobec Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP” i złożenie wniosku do sądu o jego rozwiązanie apelował m.in. Prezes NRL z uwagi na to, iż działalność Stowarzyszenia wykazuje rażące naruszanie prawa.


Źródło: NIL