Można już zamawiać najnowszy Receptariusz Lekarza Praktyka LEKsykon, zaktualizowany zgodnie z majowym obwieszczeniem Ministra Zdrowia. Porefundacyjnej aktualizacji uległa również aplikacja mobilna Opisy Leków. Warto wiedzieć, że od niedawna oferuje ona nową funkcjonalność. Sprawdź jaką.

Nie znasz jeszcze Receptariusza Lekarza Praktyka? To publikacja przeznaczona dla lekarzy wszystkich specjalizacji. Zawiera kompletną, aktualną listę leków Rx, a także wybranych preparatów OTC, SD i wyrobów medycznych. Receptariusz ma poręczny rozmiar (162 x 97 mm) i objętość ok. 620 stron. Przedstawione w nim informacje zawarte są w przejrzystych i łatwych do odczytywania tabelkach oraz posiadają dokładne objaśnienia.

Receptariusz Lekarza Praktyka LEKsykon można zamówić, dzwoniąc pod numer 723 700 700 albo 22 350 00 06. Oprócz wersji tradycyjnej, książkowej, oferujemy także bezpłatną wersję elektroniczną, do pobrania z serwisu LEKsykon (zakładka „Materiały do pobrania”). Plik został przygotowany w formacie PDF.

Nie tylko Receptariusz uległ porefundacyjnej aktualizacji, lecz także – aplikacja mobilna Opisy Leków (iOS, Android). Zapewnia ona stały dostęp do szczegółowych informacji o wszystkich produktach leczniczych, suplementach diety i dermokosmetykach dopuszczonych do obrotu w Polsce. Można tu znaleźć takie dane, jak skład produktu, działanie, interakcje, substancje czynne, wskazania, przeciwwskazania, ostrzeżenia specjalne, uwagi, sposób stosowania, stosowanie w czasie ciąży, stopnie odpłatności itp.

Aby dotrzeć do opisu wybranego preparatu, należy skorzystać z wyszukiwarki. Można także – i to jest nowa funkcjonalność aplikacji – zeskanować kod kreskowy, zamieszczony na opakowaniu produktu.

Zachęcamy do korzystania z rzetelnych baz informacji o lekach, takich jak Receptariusz Lekarza Praktyka LEKsykon oraz aplikacja mobilna Opisy Leków.