Prof. dr hab. med. Marek Bolanowski – absolwent AM we Wrocławiu; specjalista chorób wewnętrznych, specjalista endokrynolog. Wieloletni pracownik Katedry i Kliniki Endokrynologii, Diabetologii i Leczenia Izotopami AM we Wrocławiu. Główne zainteresowania: guzy przysadki mózgowej, guzy neuroendokrynne, osteoporoza. Sekretarz Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego. Członek The Endocrine Society (USA), European Society of Endocrinology, European Neuroendocrine Tumors Society. Zastępca redaktora naczelnego dwumiesięcznika „Endokrynologia Polska – Polish Journal of Endocrinology" i kwartalnika Endokrynologia, Otyłość i Zaburzenia Przemiany Materii”. Ekspert oceniający granty naukowe Komisji Europejskiej i DAAD, przedstawiciel PTE w Stowarzyszeniu Lekarzy Specjalistów Unii Europejskiej. Autor 154 artykułów naukowych opublikowanych w krajowych i zagranicznych czasopismach oraz 133 doniesień kongresowych. Recenzent licznych czasopism krajowych i zagranicznych.
  • Hiperprolaktynemia

Prof. dr hab. med. Krzysztof Drews – specjalista z zakresu ginekologii i położnictwa, absolwent Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (1975). Kieruje Kliniką Perinatologii i Chorób Kobiecych UM w Poznaniu. W latach 1985-90 kierownik Pracowni Immunodiagnostyki Centralnego Laboratorium SPZOZ Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Nr 3 w Poznaniu. Pełni nadzór merytoryczny nad Pracownią Biologii Molekularnej w Klinice Perinatologii i Chorób Kobiecych UM w Poznaniu. Członek wielu towarzystw naukowych, w tym Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego (w latach 2003-2006 pełnił funkcję Skarbnika Zarządu Głównego Towarzystwa), Europejskiego Towarzystwa Ginekologii i Położnictwa oraz Nowojorskiej Akademii Nauk. Jest członkiem-założycielem, a także prezesem Towarzystwa na Rzecz Rozwoju Badań w Perinatologii i Ginekologii. Zainteresowania naukowe obejmują metody nieinwazyjnej diagnostyki prenatalnej, immunologię zakażeń prenatalnych, choroby i rozrosty trofoblastu, profilaktykę zakażeń wewnątrzszpitalnych, znaczenie polimorfizmów genetycznych w etiologii nawracających poronień, nadciśnienia indukowanego ciążą, osteoporozy, nowotworów narzadów płciowych kobiet oraz menopauzy. Autor lub współautor 273 publikacji, w tym 130 prac oryginalnych i poglądowych, 65 rozdziałów w podręcznikach i skryptach oraz 78 doniesień zjazdowych. Promotor i recenzent licznych prac doktorskich, a także kierownik, główny wykonawca lub koordynator wielu projektów zleconych do realizacji przez Ministerstwo Nauki i Informatyzacji.
  • Postępowanie w diagnostyce i leczeniu grzybicy narządu rodnego

Prof. nadzw. dr hab. n. med. Sławomir A. Dutkiewicz – specjalista chirurg-urolog, kierownik Zakładu Profilaktyki i Epidemiologii Onkologicznej Uniwersytet. Humanistyczno-Przyrodniczego im. J. Kochanowskiego w Kielcach, Wydział Nauk o Zdrowiu Instytutu Zdrowia Publicznego.
  • Profilaktyka i postepowanie u chorych na łagodny rozrost i raka stercza

Lek. med. Maria Jolanta Koziara – absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; specjalista z zakresu ginekologii i położnictwa oraz endokrynologii, certyfikowany specjalista densytometrii klinicznej. Wieloletni pracownik renomowanych warszawskich przychodni wielospecjalistycznych. Uczestniczka wielu kursów doskonalących, między innymi z cytologii ginekologicznej, kolonoskopii oraz zasad GCP. Główny badacz lub współbadacz w licznych międzynarodowych badaniach klinicznych II i III fazy. Główne zainteresowania dotyczą problematyki endokrynologii w ginekologii, a także osteoporozy i diabetologii.
  • Zasady ogólne stosowania antykoncepcji. Nowe metody antykoncepcji hormonalnej

Dr hab. n. med. Anna Markowska – specjalista z zakresu ginekologii i położnictwa. Ukończyła Akademię Medyczną im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Obecnie pracuje w Klinice Perinatologii i Chorób Kobiecych UM w Poznaniu. Zainteresowania naukowe obejmują patofizjologię ciąży i porodu, diagnostykę i leczenie zakażeń bakteryjnych i wirusowych u ciężarnych kobiet, udział neuropeptydów w rozwoju nowotworów narządów płciowych kobiety. Jest autorką lub współautorką 128 publikacji, w tym 86 prac oryginalnych i poglądowych, 18 rozdziałów w podręcznikach oraz 24 komunikatów zjazdowych.
  • Postępowanie w diagnostyce i leczeniu grzybicy narządu rodnego

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Pertyński – urodzony w 1940 roku w Warszawie. Jest absolwentem Akademii Medycznej w Łodzi. Stypendysta Alexandra v. Humboldta. W latach 1990-1997 dyrektor naczelny największego szpitala ginekologiczno-położniczego w Polsce – Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Od 1996 roku kierownik Kliniki Ginekologii i Chorób Menopauzy w ICZMP w Łodzi. Członek licznych międzynarodowych towarzystw naukowych, m.in. Niemieckiego Towarzystwa Ultrasonograficznego /DEGUM/, Międzynarodowego Towarzystwa Endosonograficznego, Europejskiego Towarzystwa Ginekologii i Endokrynologii Eksperymentalnej, Amerykańskiej Akademii Ultrasonografii, New York Academy of Science, Polskiego Towarzystwa Menopauzy i Andropauzy, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Senologicznego, dyrektor Akademii Kształcenia Podyplomowego PTG, przewodniczący Sekcji Sutka Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Od wielu lat z powodzeniem zajmuje się złożoną problematyką schorzeń i dolegliwości kobiet będących w okresie menopauzy. Propagator tematyki menopauzalnej w kraju i za granicą. W latach 1997-2002 zorganizował w Łodzi pięć Sympozjów Menopauzy o zasięgu ogólnokrajowym. Wielokrotnie odznaczany wysokimi nagrodami państwowymi, w tym w 2003 roku Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
  • Kontrowersje dotyczące stosowania terapii hormonalnej okresu menopauzy

Dr hab. n. med. Grzegorz Stachowiak – absolwent UM w Łodzi; specjalista ginekologii i położnictwa. Jest adiunktem w Klinice Ginekologii i Chorób Menopauzy w Instytucie zakrzepowo-zatorowych związanych ze stosowaniem terapii hormonalnej okresu menopauzy. Inne zainteresowania – ultrasonografia ginekologiczna, w tym zabiegowa i 3D. Autor ponad 150 artykułów naukowych opublikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych.
  • Kontrowersje dotyczące stosowania terapii hormonalnej okresu menopauzy