Wystarczy komórka, aby zarządzać grafikiem pracy, przeglądać karty pacjentów, weryfikować dane w systemie eWUŚ i wystawiać e-recepty. Poznaj aplikację mobilną Gabinet drWidget, która regularnie jest wzbogacona o nowe funkcjonalności.

Wspomniana aplikacja dedykowana jest użytkownikom programu o tej samej nazwie, dostępnego zupełnie za darmo pod adresem www.drw.pl. Mobilną wersję Gabinetu drWidget można pobrać ze sklepów Google Play oraz App Store.

Aplikacja mobilna oferuje wszystko, co niezbędne lekarzowi, by mógł wygodnie pracować także wtedy, gdy nie ma dostępu do komputera (np. w czasie wizyt domowych). Została wyposażona w trzy moduły: „Wizyty”, „Pacjenci” oraz „Dokumenty”. Pierwszy pozwala przeglądać grafik pracy, dodawać wizyty i przeprowadzać je. Drugi zapewnia dostęp do listy pacjentów wraz z ich kartami i dokumentami. Stąd można przejść do systemu eWUŚ, by sprawdzić, czy pacjent ma prawo do korzystania ze świadczeń finansowanych przez NFZ. Drugi moduł umożliwia także podpisanie przez pacjenta zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz na upoważnienie osób do uzyskania informacji o stanie zdrowia pacjenta oraz dokumentach medycznych (ta funkcja dostępna jest tylko na tablecie). Natomiast trzeci moduł aplikacji służy do digitalizacji dokumentów.

Gabinet drWidget podlega regularnej rozbudowie o nowe funkcjonalności. Co zmieniło się w aplikacji w ostatnich tygodniach?

  • Kilka nowości pojawiło się w module e-recept. Już teraz użytkownicy aplikacji mobilnej mogą wystawiać e-recepty ważne 365 dni, a kody do e-recept wysyłać na adresy e-mail pacjentów (dotychczas możliwa była tylko wysyłka SMS-owa). Moduł e-recept został udostępniony również na koncie pielęgniarki.
  • Użytkownicy zyskali możliwość sporządzania zaleceń w trakcie przeprowadzania wizyty. Dla ułatwienia system wyświetla podpowiedzi. Wprowadzone zalecenia zostają zapisane w historii wizyt; pacjent może je zobaczyć na swoim koncie na platformie MyDr.
  • Zostały wprowadzone zmiany graficzne. Odświeżyliśmy wygląd karty pacjenta i szczegółów wizyty. Nowe ikony i przyciski zwiększają przejrzystość tych sekcji i gwarantują wygodniejsze poruszanie się po aplikacji. Dodatkowo, w grafiku pracy wizyty powiązane z zamówieniami pacjentów na recepty zostały oznaczone specjalną ikonką e-recepty. Dzięki temu użytkownik łatwiej odróżni je od pozostałych wizyt.

Zachęcamy do bezpłatnego pobrania aplikacji ze sklepów Google Play/ App Store i wypróbowania jej możliwości. Więcej informacji na temat Gabinetu drWidget można znaleźć na stronie www.drw.pl.