Przede wszystkim: Receptariusz Lekarza Praktyka LEKsykon. Zaktualizowany zgodnie z najnowszym obwieszczeniem refundacyjnym Ministra Zdrowia. Oprócz tego, oferujemy kilka nowych skal w serwisie „Skale kardiologiczne” oraz nowe kalkulatory w aplikacji mobilnej CalcMed. Szczegóły w artykule.

Receptariusz Lekarza Praktyka LEKsykon już od 15 lat pomaga lekarzom w wypełnianiu codziennych obowiązków. Publikacja zawiera kompletną, aktualną listę leków Rx, a także wybranych preparatów OTC, SD i wyrobów medycznych. Dane przedstawione są w przejrzystych, łatwych do odczytania tabelach oraz posiadają objaśnienia. Zaletą LEKsykonu jest także poręczny rozmiar: 162 x 97 mm.

Sympatycy publikacji mogą dokonać zamówienia, dzwoniąc pod numer 723 700 700 albo 22 350 00 06. Jak co dwa miesiące, proponujemy także zaktualizowany Receptariusz Lekarza Praktyka w formie elektronicznej. Można go pobrać zupełnie za darmo ze strony www.leksykon.com.pl, z zakładki „Materiały do pobrania”.

Porefundacyjną aktualizacją została objęta również Baza Leków, dostępna w ww. serwisie LEKsykon, na stronach www.apptekarz.pl oraz pielegniarkom.pl, a także w programach do prowadzenia placówek medycznych: Gabinecie drWidget i dr100. Baza Leków LekSeek Polska to prawdziwe kompendium wiedzy o produktach leczniczych, suplementach diety i dermokosmetykach dostępnych na polskim rynku. Osoby zainteresowane znajdą tu takie informacje, jak skład produktu, jego działanie, wskazania, przeciwwskazania, interakcje, ostrzeżenia specjalne, stopnie odpłatności itd. Baza Leków podlega stałej aktualizacji, nie tylko porefundacyjnej, lecz także bieżącej, związanej np. z pojawieniem się nowych produktów bądź wycofaniem ze sprzedaży konkretnych preparatów.

Co jeszcze nowego w ofercie LekSeek Polska? Osiem skal w serwisie „Skale kardiologiczne”. Są to: „CURB-65”, „FeverPAIN do oceny anginy paciorkowcowej”, „Wskaźnik przewidywania astmy”, „Skala Centora dla oceny anginy paciorkowcowej”, „NEWS”, „Charlson Comorbidity Index”, „Burch Wartofsky” oraz „ADAPT”. W sumie serwis oferuje już 20 skal. Wszystkie są bardzo proste i intuicyjne w obsłudze. Wystarczy uzupełnić przejrzyste formularze, aby uzyskać precyzyjne wyniki. Przy skalach znajdują się ich opisy, ograniczenia oraz zastrzeżenia, kiedy nie należy ich stosować. Podana jest także wykorzystana literatura.

Dostęp do nowych narzędzi zapewnia również aplikacja mobilna CalcMed. Wspomniane nowe narzędzia to kalkulator przewidywanego wzrostu dziecka oraz kalkulator SCORE/ Pol-SCORE. Aplikację można pobrać zupełnie za darmo ze sklepów App Store, Google play oraz Windows Phone Store. Warto to zrobić, aby mieć zawsze pod ręką wszystkie najważniejsze kalkulatory medyczne. Część z nich to kalkulatory uniwersalne, używane przez lekarzy różnych specjalizacji (np. kalkulatory pozwalające obliczyć dawkę leku u dziecka albo według masy pacjenta). DrWidget CalcMed oferuje także narzędzia dedykowane konkretnym typom specjalistów. Mowa m.in. o „Das 28”, „Wydłużonym odstępie QT” i „ABI” (wskaźnik kostkowo-ramienny).

Zachęcamy do korzystania z Receptariusza Lekarza Praktyka i Bazy Leków oraz wypróbowania nowych narzędzi dostępnych w serwisie „Skale kardiologiczne” i w aplikacji CalcMed. O kolejnych nowościach w ofercie poinformujemy już wkrótce!