DrWidget CalcMed to wyjątkowa aplikacja, zapewnia bowiem dostęp do dwóch baz danych. Pierwsza z nich to baza prawie trzydziestu sprawdzonych kalkulatorów medycznych. Natomiast druga oferuje kilkanaście tysięcy opisów produktów leczniczych, dopuszczonych do obrotu w Polsce.

Aplikację adresujemy zarówno do profesjonalistów medycznych, jak i pacjentów. Wystarczy pobrać ją na telefon, aby w dowolnym momencie przeglądać najważniejsze informacje na temat leków oraz wykonywać obliczenia przy pomocy dostępnych kalkulatorów. Tak jak wszystkie aplikacje mobilne oferowane przez LekSeek Polska, drWidget CalcMed to narzędzie bezpłatne.

Przejrzysty podział na moduły („Produkty”, „Kalkulatory” i „Ustawienia”) ułatwia korzystanie z aplikacji. Jak już wspomnieliśmy, użytkownicy mają do dyspozycji prawie trzydzieści kalkulatorów. Część z nich z pewnością zainteresuje pacjentów (np. „BMI”, „Termin porodu”, „WHR – Kalkulator typu otyłości” czy „YMCA – Procentowa zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie”). DrWidget CalcMed zapewnia także dostęp do kalkulatorów przydatnych w codziennej pracy każdego lekarza. Mowa m.in. o narzędziach pozwalających prawidłowo obliczyć dawkę leku u dziecka albo według masy pacjenta. Przygotowaliśmy również rozwiązania dedykowane konkretnym typom specjalistów, w tym „Das 28”, „Wydłużony odstęp QT”, „ABI” (wskaźnik kostkowo-ramienny) itd.

Kalkulatory cechują się prostą, intuicyjną obsługą. Przy nazwie każdego z nich znajduje się ikonka z literą „i” – po kliknięciu w nią otwiera się okno z definicją kalkulatora. Warto dodać, że użytkownicy mają wpływ na zawartość bazy w drWidget CalcMed. Korzystając ze specjalnego formularza, mogą zgłaszać, jakich kalkulatorów – ich zdaniem – brakuje w aplikacji. Formularz pojawia się po kliknięciu w ikonkę ołówka.

Natomiast aby sprawdzić podstawowe informacje na temat wybranego leku, suplementu diety albo dermokosmetyku, należy przejść do modułu „Produkty”. Tam znajduje się lista siedemnastu tysięcy preparatów oraz praktyczna wyszukiwarka, dzięki której można błyskawicznie odnaleźć potrzebne dane. Aplikacja zapewnia dostęp do takich informacji, jak postać produktu, dawka, opakowanie, INN, sposób dawkowania. Użytkownicy potrzebujący większej ilości danych, dotyczących m.in. wskazań, przeciwwskazań, składu, interakcji, ostrzeżeń, mogą skorzystać z opcji przekierowania do aplikacji drWidget Baza Leków.

Zachęcamy do wypróbowania możliwości oferowanych przez drWidget CalcMed, a także do zapoznania się z pozostałymi, darmowymi aplikacjami z portfolio LekSeek Polska. Szczegółowe informacje na ich temat dostępne są na stronie www.lekseek.com.

Pobierz z App Store Pobierz z Google Play Pobierz z Windows Phone Store


Zespół LekSeek Polska