W Skierniewicach powstanie pierwsze w Europie i drugie na Świecie – Centrum Ortopedii Dziecięcej. W środę, 20 maja podczas konferencji prasowej w skierniewickim Ratuszu prezydent Krzysztof Jażdżyk oraz Prezes Zarządu Fundacji „Kochaj Życie” Małgorzata Nowotnik podpisali stosowny list intencyjny.

Centrum będzie świadczyć usługi specjalistyczne ortopedii dziecięcej niedostępne nigdzie indziej w Polsce i w Europie. Jedyna tego typu placówka na świecie - Paley Advanced Limb Lengthening Insttitute przy szpitalu St. Mary, znajduje się w West Palm Beach na Florydzie.  
        
- Skierniewice znajdują się w centrum Polski, a Polska leży w sercu Europy. Doskonała lokalizacja umożliwi szybki i komfortowy dojazd do kliniki z każdego zakątka – zapewnia prezydent Krzysztof Jażdżyk. – Polacy obok  rówieśników znad Zatoki Perskiej stanowią jedną z najliczniejszych grup pacjentów. To świadczy o ogromnym zapotrzebowaniu naszego kraju na tego typu Centrum – dodaje Prezes Małgorzata Nowotnik.   
 
W kolejnych okresach działalności, centrum będzie oferować także usługi w zakresie lecznictwa ortopedycznego metodami tradycyjnymi, w tym również dla mieszkańców miasta. Fundacja dysponuje niezbędną wiedzą w zakresie realizacji oraz prowadzenia kliniki specjalistycznego centrum ortopedii dziecięcej, w tym w szczególności w oparciu o współpracę z dr Dror’em Paley’em prowadzącym jedyny tego typu obiekt w Stanach Zjednoczonych. Doktor już zadeklarował pomoc poprzez m.in. wyszkolenie personelu i przekazania drugiego na świecie tego typu obiektu terapeutycznego.

Europejskie Centrum Ortopedii Dziecięcej ma dać docelowo ok. 300 miejsc pracy.