Wraz z początkiem nowego miesiąca zaczęły obowiązywać zmiany wprowadzone przez 70 Obwieszczenie Ministra Zdrowia w sprawie wykazu leków refundowanych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. Przed wystawieniem recepty upewnij się, że korzystasz z aktualnego źródła informacji o lekach.

Na liście refundacyjnej pojawiło się 50 nowych produktów lub wskazań, natomiast 30 zostało usuniętych. Od 1 lipca dopłata pacjenta jest niższa w przypadku aż 527 pozycji. Chcesz poznać szczegóły? Zajrzyj do tego artykułu.

Wszystkie zmiany spowodowane 70 Obwieszczeniem Ministra Zdrowia zostały wprowadzone do bezpłatnej aplikacji mobilnej drWidget Baza Leków. Jeśli z niej korzystasz w codziennej pracy, to możesz być spokojny - nie pomylisz się przy wystawianiu recepty.

Osobom, które pierwszy raz słyszą o aplikacji z serii drWidget, wyjaśniamy: oferuje ona ponad 19 tysięcy wyczerpujących opisów produktów leczniczych, suplementów diety i dermokosmetyków. Można tutaj sprawdzić m.in. skład produktu, jego działanie, wskazania, przeciwwskazania, ostrzeżenia specjalne, sposób stosowania, mogące wystąpić interakcje, stopnie odpłatności (100%, 50%, 30%, bezpłatne, ryczałt). Dane zawarte w aplikacji są na bieżąco aktualizowane, nie tylko w związku ze zmianami na liście refundacyjnej, lecz także w przypadku wprowadzenia na rynek nowych preparatów bądź wycofania ze sprzedaży konkretnych produktów.

Szybkie dotarcie do potrzebnych informacji jest możliwe na dwa sposoby. Po pierwsze, użytkownik może skorzystać z intuicyjnej wyszukiwarki. Druga opcja to zeskanowanie kodu kreskowego produktu. Często przeglądane opisy można dodać do “Ulubionych”, aby mieć do nich jeszcze szybszy i wygodniejszy dostęp. Ponadto aplikacja umożliwia użytkownikowi tworzenie własnych grup (poza grupą “Ulubione”) i dodawanie do nich produktów.

Rzetelne i aktualne informacje o produktach leczniczych można znaleźć także w:

Zachęcamy do przetestowania ww. rozwiązań i wybrania swojego ulubionego i bezpłatnego źródła informacji o produktach leczniczych, suplementach diety i dermokosmetykach.