Tradycyjnie, jak co roku, od 1 stycznia obowiązuje nowy wykaz leków refundowanych. Upewnij się, że Twój receptariusz jest aktualny, aby nie popełnić błędu przy wystawianiu recepty.

Jeśli potrzebujesz nowego źródła informacji o lekach, to polecamy Ci styczniowe wydanie LEKsykonu, czyli Receptariusza Lekarza Praktyka. W książce o poręcznym rozmiarze 162 x 110 mm znajdziesz kompletną, aktualną listę leków Rx, a także wybranych preparatów OTC, SD i wyrobów medycznych.

Receptariusz możesz zamówić, dzwoniąc pod numer 723 700 700 albo 22 350 00 06. Cena to 31 zł (plus koszt wysyłki). Możesz również pobrać jego bezpłatną, elektroniczną wersję ze strony leksykon.com.pl, z zakładki “Materiały do pobrania”.

Jeśli informacje o lekach chcesz mieć zawsze pod ręką i jesteś sympatykiem nowych technologii, to koniecznie przetestuj aplikację mobilną drWidget Baza Leków. Znajdziesz tu ponad 17 tys. wyczerpujących opisów produktów leczniczych, suplementów diety i dermokosmetyków.

Aplikacja, tak jak Receptariusz, podlega regularnej aktualizacji i podaje dane zgodne z najnowszym obwieszczeniem Ministra Zdrowia. Pobierzesz ją za darmo ze sklepów Google Play i App Store.

A może jesteś użytkownikiem Gabinetu drWidget albo dr100? Jeśli tak, to zaktualizowaną bazę leków znajdziesz w swoim programie. Korzystaj bez obaw!