W dniach 31 marca - 1 kwietnia w Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach odbędzie się trzecie na świecie i pierwsze w Polsce International BONEBRIDGE & SOUNDBRIDGE Symposium. Najważniejszym punktem Sympozjum będzie światowa premiera nowego zestawu implantu ucha środkowego typu Vibrant Soundbridge ze sprzęgaczem LP-Coupler. Operacje pokazowe z wykorzystaniem tego systemu przeprowadzi prof. Henryk Skarżyński 31 marca o godzinie 9.00.

– International BONEBRIDGE & SOUNDBRIDGE Symposium 2017 to cykliczne spotkanie największych w świecie specjalistów w dziedzinie otochirurgii, audiologii i inżynierii biomedycznej zajmujących się w szczególności implantami słuchowymi. Do Kajetan przyjedzie ponad 200 czołowych specjalistów z tych dziedzin z całego świata – mówi prof. Skarżyński, twórca i dyrektor Światowego Centrum Słuchu oraz gospodarz Sympozjum.

– To wielkie wyróżnienie dla naszego Centrum, że powierzono nam organizację tego Sympozjum. Jest to bowiem największa międzynarodowa platforma wymiany doświadczeń i wiedzy na temat możliwości implantacji z wykorzystaniem technologii implantów słuchowych typu Vibrant Soundbridge i Bonebridge, stosowanych technik chirurgicznych, zastosowań, aspektów audiologicznych, a także ograniczeń. – dodaje prof. Skarżyński.

System Vibrant Soundbridge ze sprzęgaczem LP-Coupler zastosowany po raz pierwszy w implantach ucha środkowego pozwala leczyć nowe grupy pacjentów. Pozwala na znacznie bardziej efektywne wykorzystanie dostępnych narzędzi, które dotychczas u pacjentów nie mogły mieć zastosowania z powodu chorób wrodzonych i nabytych.

Nowa technologia mocowania tych systemów wszczepialnych przybliży pełny świat dźwięku osobom, które nie mogły być wcześniej operowane. Operacje pokazowe, które odbędą się w Światowym Centrum Słuchu, będą światową premierą.

Źródło: Światowe Centrum Słuchu