Prof. Roman Nowicki, kierownik Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego uczestniczył w V Międzynarodowym Kongresie „Dermatologia i alergologia bez granic”, który odbył się w Grodnie 4 maja br. Współorganizatorem spotkania był Gdański Uniwersytet Medyczny. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 250 lekarzy z Białorusi, Polski, Litwy, Łotwy i Rosji.

Prof. Nowicki podczas inauguracji konferencji, którą zaszczycił swoją obecnością prof. Viktor Snezhitskiy, rektor UM w Grodnie, odczytał listy powitalne prof. Marcina Gruchały, rektora GUMed, prof. Lidii Rudnickiej, prezesa Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz prof. Zbigniewa Bartuziego, prezydenta Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Prof. Nowicki zaprosił także dwie asystentki Kliniki Dermatowenerologii UM w Grodnie do odbycia stażu wakacyjnego w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii GUMed. Delegacja polska spotkała się z bardzo życzliwym przyjęciem, a wykłady profesorów wzbudziły żywe zainteresowanie.

Profesor Dzmitri F. Khvorik, przewodniczący Komitetów Organizacyjnego i Naukowego, kierownik Kliniki Dermatowenerologii UM w Grodnie, wielokrotnie podkreślał, że pomysł kongresu powstał w Klinice Dermatologii, Wenerologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pierwszy kongres odbył się w roku 2014 w Białowieży, a kolejne w Grodnie (2015 r.), w Ustce (2016 r.) i w Rydze (2016 r).


Źródło: Gdański Uniwersytet Medyczny