Centrum Informacyjne Senatu i Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy informują, że zaplanowana na 21 października na godz. 11.00 debata „Ratujmy psychiatrię dziecięcą i młodzieżową", organizowana pod auspicjami Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego oraz Prezesa Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka ze względu na sytuację epidemiczną została odwołana. Nowy termin debaty zostanie podany w późniejszym terminie.

Marszałek Senatu i Prezes Fundacji WOŚP zapewniają, że nie rezygnują z monitorowania sytuacji w psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej. Podkreślają, że zapaść w tej dziedzinie uwidoczniła się w jeszcze bardziej w związku z sytuacją epidemiczną w Polsce.

„W tych trudnych czasach pandemii młodzi ludzie muszą mieć poczucie, że ze swoimi problemami nie są pozostawieni sami sobie" – podkreśla Marszałek Tomasz Grodzki. Dodaje, że Senat jest otwarty na postulaty środowiska psychiatrów i psychologów oraz wszystkich, którzy pracują na rzecz dzieci i młodzieży. „Tam, gdzie możemy poprawić sytuację poprzez inicjatywę ustawodawczą, będziemy starali się to robić" – zaznacza Marszałek Senatu.

.... ZOBACZ RÓWNIEŻ:

„Bez względu na brak debaty będziemy w kontakcie z gronem ekspertów - psychiatrów, aby ustalić kolejne zakupy dla dziecięcych i młodzieżowych oddziałów psychiatrycznych. Jeśli tylko sytuacja na to pozwoli - a jak widzimy po raz kolejny musimy wziąć „wszystkie ręce na pokład", bo sytuacja pandemiczna jest bardzo groźna - natychmiast wrócimy do tematu naszej debaty" – mówi prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak i zachęca wszystkich, którzy są zainteresowani tą problematyką do zgłaszania opinii i propozycji poprzez stronę internetową. „Są one przez nas bardzo mocno brane pod uwagę" - podkreśla Jerzy Owsiak.

Źródło: WOŚP