We wtorek (4 maja) w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu rozpoczął się gruntowny remont pomieszczeń. Projekt o wartości prawie 2 mln zł jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014- 2020.

– Najistotniejszą częścią remontu będzie wyrównanie standardu pobytu dla pacjentek hospitalizowanych w obu budynkach szpitala (A i B). Obecnie w budynku B sale pacjentek są wyposażone w indywidualne węzły sanitarne, natomiast w budynku A wszystkie pacjentki korzystają ze wspólnej, zlokalizowanej na korytarzu, łazienki. Dzięki środkom pozyskanym z funduszy unijnych przebudujemy poszczególne piętra szpitala w taki sposób, aby przy każdych dwóch sąsiadujących ze sobą salach znajdowała się jedna łazienka oraz jedna toaleta, co zdecydowanie wpłynie na komfort hospitalizacji. Jestem przekonana, że po zakończeniu remontu nasze pacjentki będą miały zapewniony satysfakcjonujący standard sanitarny, którego znaczenie szczególnie odczuliśmy podczas pandemii. Przy okazji tej najważniejszej części remontu nieco odnowimy szpital: pomalujemy ściany, wymienimy wykładziny oraz sufity. Jednocześnie chciałabym podkreślić, że mimo zaplanowanych remontów nie przewidujemy żadnych ograniczeń w przyjmowaniu pacjentów – przekazała Małgorzata Sobel Dyrektor Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

Zakończenie prac modernizacyjnych przewidziano na koniec 2021 roku.

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu jako jedyne w województwie opolskim świadczy opiekę zgodnie z III, czyli najwyższym, poziomem opieki perinatalnej. Specjalizuje się także m.in. w wysokospecjalistycznej opiece medycznej z zakresu ginekologii oraz ginekologii onkologicznej. W skali roku rodzi się w nim ok. 3 tys. dzieci, hospitalizowanych jest ponad 11 tys. pacjentów.


Źródło: Kliniczne Centrum Ginekologii,Położnictwa i Neonatologii w Opolu