129 łóżek wraz z szafkami przyłóżkowymi dla dorosłych pacjentek oraz 1 łóżeczko dla starszego noworodka, to nowe wyposażenie Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Zakupy inwestycyjne o łącznej wartości ponad 670 tys. zł zostały dofinansowane przez Województwo Opolskie w wysokości blisko 410 tys. zł.

- Zarząd województwa podjął decyzję o przekazaniu tych pieniędzy szpitalowi, bo zależy nam na tym, żeby zapewnić pacjentkom jak najbardziej komfortowe warunki przebywania w szpitalu – powiedział wicemarszałek Roman Kolek. – To jeden z elementów naszej dbałości o jak najlepszą opiekę nad matką i dzieckiem w regionie. Przypomnę, że nasze województwo otrzymało nagrodę w konkursie „Zdrowy samorząd” właśnie dlatego, że docenione zostały nasze działania w tej dziedzinie. To zobowiązuje.

- Wymiana łóżek w całym szpitalu to ważna inwestycja bezpośrednio wpływająca na komfort pacjentek podczas hospitalizacji. Dziękujemy Samorządowi Województwa Opolskiego za dofinansowanie tego przedsięwzięcia. Wszystkie łóżka zostały wymienione na nowocześniejsze i wygodniejsze. Zdecydowanie poprawiły warunki pobytu pacjentek, gdyż są dostosowane do ich potrzeb. To kolejny krok w kierunku standardu jaki chcemy stworzyć naszym pacjentkom. – powiedział Edward Puchała, Dyrektor Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

Łóżka kupione do wszystkich oddziałów szpitala wymieniane były stopniowo, etapami. Aktualnie są już we wszystkich salach. Nowe łóżka mają możliwość regulowania poziomu nachylenia zagłówka, wysokości położenia nóg, są wyposażone w boczne zabezpieczenia, co jest szczególnie istotne w przypadku sal, na których przebywają mamy z noworodkami. Część z nich to łóżka elektryczne obsługiwane za pomocą pilota, w których dodatkowo można regulować ich wysokość.


Źródło: Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu