Czyli bezpłatnego programu do prowadzenia placówek medycznych, który oferuje Ci m.in. możliwość wystawiania e-recept i e-zwolnień, generowania raportów z pracy, korzystania z biblioteki gotowych formularzy oraz baz informacji medycznych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.

Gabinet drWidget dedykowany jest zarówno indywidualnym gabinetom lekarskim, jak również większym przychodniom. Jest zaawansowany technologicznie, a przy tym prosty w obsłudze. Spełnia wszystkie standardy obowiązujące w służbie zdrowia.

Program oferuje szereg funkcjonalności ułatwiających i przyspieszających codzienną pracę lekarzy. Poznaj kilka z nich.

Bazy informacji medycznych

To niezbędnik w pracy każdego lekarza. Gabinet drWidget zapewnia wygodny dostęp do najważniejszych baz informacji medycznych, tj. do bazy leków, interakcji, ICD9 i ICD10. Intuicyjne wyszukiwarki zamieszczone przy każdej z nich pozwalają lekarzom szybko dotrzeć do potrzebnych danych. Program oferuje również 16 kalkulatorów medycznych. Dzięki nim z łatwością można obliczyć m.in. BMI, dawkę leku dla dziecka, przewidywany termin porodu czy ryzyko zgonu z przyczyn sercowo-naczyniowych w ciągu 10 lat.

Moduł e-recept i e-zwolnień

Gabinet drWidget pomaga lekarzom bezstresowo dostosować się do zmian zachodzących w związku z cyfryzacją służby zdrowia. Użytkownicy programu bez najmniejszego trudu wystawiają elektroniczne zwolnienia i recepty. Pomaga im w tym system automatycznych podpowiedzi, dzięki któremu nie muszą żmudnie wypełniać każdego pola formularza.

Biblioteka gotowych formularzy

Wybierając Gabinet drWidget, lekarz zyskuje obszerną bibliotekę gotowych formularzy, podzieloną na 15 kategorii, w tym np. „Badania”, „Deklaracje”, „Orzeczenia”, „Oświadczenia”, „Skierowania”, „Zaświadczenia” i „Zlecenia”. Przy użyciu „Edytora formularzy” w prosty sposób można je edytować, dostosowując do swoich potrzeb, a także dodawać nowe.

Moduł raportowy

Ułatwieniem w codziennej pracy użytkowników Gabinetu drWidget jest również moduł raportowy. Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby wygenerować raport wystawionych skierowań i zwolnień, złożonych deklaracji POZ, przeprowadzonych wizyt lekarskich, wykonanych usług pielęgniarskich i wiele innych. Program umożliwia także definiowanie własnych raportów użytkownika.

Wypróbuj możliwości Gabinetu drWidget, korzystając z jego wersji demonstracyjnej pod adresem www.drw.pl. W kolejnych wydaniach newslettera przybliżymy następne funkcje programu.

>>>ZOBACZ TEŻ: Poznaj funkcje Gabinetu drWidget (część druga)