33,5 mln zł kosztowały budowa i wyposażenie nowego skrzydła Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Poznaniu. Inwestycja jest elementem wieloletniego programu przebudowy i rozbudowy pulmonologii wielkopolskiej, który powstał w 2009 r. - poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Budowa powiększy o ok. 8 000 m2 powierzchnię użytkową placówki. Przebudowana została również zewnętrzna część terenu szpitala z przeznaczeniem na drogi dojazdowe, drogi p.poż. oraz parkingi.

W dobudowanej części funkcjonować będzie 60 - łóżkowy Oddział Torakochirurgii, Oddział Onkologii Klinicznej, Zakłady Diagnostyki Mikrobiologicznej, Laboratoryjnej, Patologii Klinicznej i Genetyki Medycznej oraz Zespół Poradni Specjalistycznych.

Pomieszczenia zostały wyposażone w nowe meble, a jednostki diagnostyczne doposażono w nowoczesny sprzęt medyczny. W ramach inwestycji uruchomione zostały nowe technologie spektrometrii masowej, na oddziałach torakochirurgii i onkologii funkcjonują nowoczesne techniki i programy świadczeń medycznych o udowodnionej skuteczności. Wdrożono także nowoczesne rozwiązania związane z Elektroniczną Dokumentacją Medyczną.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego