Koniec 2023 roku przynosi kolejną edycję prestiżowej konferencji „Kardiologia Prewencyjna", która od lat gromadzi lekarzy różnych specjalności. Podobnie jak w latach poprzednich udział w Konferencji zapowiedzieli najlepsi wykładowcy i najwybitniejsi polscy eksperci.

Tegoroczna konferencja skupia się na różnych aspektach chorób cywilizacyjnych, zwracając szczególną uwagę na aktualne wytyczne postępowania w chorobach układu krążenia. W programie konferencji znajdują się sesje edukacyjne i naukowe dotyczące profilaktyki i leczenia chorób układu krążenia, zdrowia publicznego oraz organizacji systemu opieki zdrowotnej. W tym roku szczególnie ważne są tematy związane z nadciśnieniem tętniczym, hipercholesterolemią, uzależnieniem od nikotyny, otyłością, cukrzycą, chorobą niedokrwienną serca i niewydolnością serca. W programie znajdują się sesje poświęcone wytycznym Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, dotyczące m.in. cukrzycy, kardiomiopatii, ostrych zespołów wieńcowych, zapalenia wsierdzia oraz niewydolności serca. Ważnym elementem konferencji są również sesje dotyczące stylu życia i epidemiologii chorób układu krążenia.

Organizatorzy konferencji zachęcają lekarzy różnych specjalności do udziału w wydarzeniu, w tym kardiologów, specjalistów medycyny rodzinnej, internistów, diabetologów, a także pielęgniarki, fizjoterapeutów, dietetyków oraz psychologów. Organizatorzy zapraszają do odwiedzenia strony internetowej konferencji, gdzie można znaleźć więcej informacji na temat wydarzenia.