Lato to nie tylko czas wypoczynku, lecz także ostatnich powtórek przed jesienną sesją egzaminacyjną. Nauka może pójść sprawniej i efektywniej, jeśli skorzystamy z nowych technologii, a konkretnie: z dwóch bezpłatnych aplikacji mobilnych. Sprawdź jakich.

Minął już termin składania wniosków zgłoszeniowych do LEK. Osoby chcące przystąpić do PES w najbliższej sesji jesiennej mają jeszcze trochę czasu na zalogowanie się w SMK i złożenie wniosku. Ostateczny termin to 31 lipca br.

Jak założyć konto w Systemie Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych? Sprawdź TUTAJ.

Jeśli 23 września br. planujesz zmierzyć się z LEK, warto już teraz sprawdzić stan swojej wiedzy, rozwiązując testy z lat ubiegłych. Przypominamy, że na egzaminie będziesz mieć 4 godziny na rozwiązanie 200 zadań, zawierających po 5 proponowanych odpowiedzi, przy czym tylko jedna jest prawidłowa. Należy uzyskać minimum 56%, aby zdać.

Testy z lat ubiegłych znajdziesz i rozwiążesz w bezpłatnej aplikacji mobilnej drWidget LEP. Pobierz ją ze swojego sklepu (Google Play/ App Store) i zdecyduj, czy chcesz:

  • rozwiązywać cały egzamin, czy zestaw składający się z 10, 20 lub 30 pytań;
  • być od razu informowany, czy dobrze odpowiedziałeś, czy też wynik ma być podany dopiero po rozwiązaniu wszystkich zadań; możesz również przeglądać test z zaznaczonymi poprawnymi odpowiedziami;
  • aby system wyświetlał pytania w losowej kolejności, czy dokładnie w takiej, w jakiej pojawiły się na egzaminie.

Aplikacja posiada funkcję zapamiętywania pytań. Jeśli będziesz miał problem z konkretnym pytaniem, to możesz je zapisać, a potem wracać do niego, by utrwalić wiedzę.

Osoby przygotowujące się do PES mają do dyspozycji analogiczną aplikację z tej samej serii. DrWidget PES oferuje testy egzaminacyjne z 60 kategorii, takich jak “Alergologia”, “Chirurgia ogólna”, “Choroby wewnętrzne”, “Choroby zakaźne”, “Dermatologia i wenerologia”, “Endokrynologia”, “Genetyka kliniczna”, “Hematologia”, “Kardiochirurgia”, “Kardiologia”, “Medycyna nuklearna”, “Mikrobiologia lekarska”, “Neurologia”, “Okulistyka”, “Pediatria”, “Psychiatria” itd. Przypominamy, że na egzaminie specjalizacyjnym ochotnicy zmierzą się ze 120 pytaniami, zawierającymi po 5 proponowanych odpowiedzi. Tak jak w przypadku LEK, tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa. Aby zdać, należy uzyskać minimum 60%.

DrWidget PES posiada podobne ustawienia jak drWidget LEP. Użytkownik może zdecydować o kolejności pytań, momencie podania poprawnej odpowiedzi i z ilu pytań ma się składać test. Aplikacja zapamiętuje uzyskane wyniki wraz z czasem rozwiązywania testu. Swoje postępy w nauce można śledzić na czytelnych wykresach.

Wszystkim osobom przygotowującym się do LEK oraz PES życzymy owocnej nauki i sukcesów podczas sesji! Pamiętajcie, aby na egzamin zabrać ze sobą dokument potwierdzający tożsamość.