10 maja w Skierniewicach wmurowano akt erekcyjny inicjujący budowę Europejskiego Instytutu Dr. Paleya. Będzie to pierwsza w Europie i druga na świecie placówka medyczna lecząca dzieci, które urodziły się z ciężkimi wadami ortopedycznymi

Placówka powstanie na terenie dawnych skierniewickich koszar. Za inwestycję w Polsce będzie odpowiadać Fundacja „Kochaj Życie”, która dysponuje niezbędną wiedzą w zakresie realizacji oraz prowadzenia specjalistycznego centrum ortopedii dziecięcej, w oparciu o wieloletnią współpracę z dr. Paleyem, prowadzącym jedyny tego typu obiekt w Stanach Zjednoczonych.

W czasie uroczystości ortopeda zadeklarował pomoc m.in. w wyszkoleniu personelu i organizacji pracy kliniki. Nawiązał też do historii swojej rodziny – Bardzo się cieszę, że rozpoczynamy ten projekt. To hołd dla mojego ojca i moich przodków, którzy pochodzą z Polski. Tu zaczęła się historia mojej rodziny i moja. Wierzę, że sprawimy wiele medycznych cudów, pracując w niedalekiej przyszłości w Skierniewicach - powiedział dr Paley.

Jak ważny i historyczny to moment dla Skierniewic, podkreślił prezydent miasta Krzysztof Jażdżyk. – Stało się to, o czym mówiliśmy od przeszło roku. Myślę, że nikt już nie ma wątpliwości, że Europejskie Centrum Ortopedyczne dr. Paleya powstanie w Skierniewicach – powiedział.

Źródło: UM Skierniewice