Oddział Pediatryczny w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie został wyremontowany dzięki pomocy finansowej niemieckiej fundacji Knorr Bremse Global Care. Koszt inwestycji to pół miliona złotych.

Remont współfinansowany przez Fundacje oraz Urząd Miasta Krakowa trwał od grudnia 2014 roku do kwietnia 2015 roku. Nowe wyposażenie sali, pomogło stworzyć miejsce, w którym mali pacjenci wraz z rodzicami będą czuli się komfortowo.
   
Oddział ma teraz wesołe kolory, wygodne łóżeczka, nowe łazienki i kąciki higieniczne oraz szczelne okna i nowe kaloryfery. Wszystko to wraz z profesjonalną opieką medyczną ma pomagać dzieciom w szybkim powrocie do zdrowia.

Fundacja obiecała również w niedługim czasie wesprzeć Szpital w zakupie nowoczesnego sprzętu medycznego dla małych pacjentów.

Oddział Pediatryczny w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie prowadzi diagnostykę i leczenie  szerokiego zakresu chorób dziecięcych z ukierunkowaniem na schorzenia kardiologiczne i alergologiczne.


Źródło: zeromski-szpital.pl