Przebudowany trakt operacyjny składa się z trzech sal wyposażonych w nowoczesny sprzęt. Jest zlokalizowany na drugim piętrze głównego budynku szpitala przy ul. Chopina.

- Ta inwestycja pozwoli przede wszystkim poprawić warunki pracy, a nade wszystko sprawi, że pacjent będzie się tu czuł bezpiecznie - podkreślał Aleksander Sopliński, wiceminister zdrowia podczas uroczystego otwarcia traktu operacyjnego w Kraśniku. - Pacjenci korzystający z usług szpitala będą tu leczeni nie wycinkowo, ale kompleksowo.

Przedstawiciel ministerstwa zdrowia dodał, że dyrektor kraśnickiego szpitala, Marek Kos, jest częstym gościem w Warszawie. Na spotkaniach poruszany jest temat budowy lądowiska dla szpitala w Kraśniku. Wiceminister Sopliński wyraził nadzieję, że planowana inwestycja przebiegnie w mieście bezproblemowo.

Podczas uroczystego otwarcia bloku historię jego przebudowy przybliżył zebranym Marek Kos, dyrektor SP ZOZ. Jak powiedział roboty budowlane rozpoczęły się 12 marca ubiegłego roku, a zakończyły 30 października.

Głos zabrał także Andrzej Maj, starosta kraśnicki, który tłumaczył, że remont bloku jest podwójnie ważny dla placówki w Kraśniku. - Przede wszystkim podnosi jakość obsługi naszych pacjentów, a po drugie daje szansę na dalszy rozwój tego szpitala. Jako samorządowcy musi patrzeć zarówno na to, że szpital ma pomagać ludziom, ale także na to, że to bardzo ważny pracodawca na terenie powiatu. Zatrudnia on bardzo dużo osób.

Jak dodał starosta w planach jest konsolidacja usług. Ma ona polegać na przeniesieniu oddziałów z dzielnicy fabrycznej do głównej siedziby SP ZOZ przy ul. Chopina. Wg założeń środki na ten cel będą pochodzić z nowej perspektywy unijnej.

- Cieszę się, że mieszkańcy Ziemi Kraśnickiej mają teraz większe poczucie bezpieczeństwa. Każdy pacjent potrzebujący pomocy lekarskiej w pierwszej kolejności szuka jej w swoim szpitalu. To dobrze, że szpital w Kraśniku zwiększa renomę i że mieszkańcy mają coraz wyższy poziom świadczenia usług - mówił Krzysztof Hetman, marszałek województwa lubelskiego.

Jak dodał to nie pierwsze i nie ostatnie pieniądze, jakie popłynęły do kraśnickiej placówki zdrowia. Z nowego okresu programowania szpital w Kraśniku może liczyć na 10 mln zł dotacji.

Koszt przebudowy traktu operacyjnego w Kraśniku wyniósł 6 mln zł. Blisko 5 mln środków pochodziło z Unii Europejskiej.

 

 

Źródło: www.krasnik.naszemiasto.pl