Pozwalają umówić wizytę stacjonarną/ online i przedłużyć e-receptę bez wychodzenia z domu. Przypominają o konieczności zażycia kolejnej dawki leku, wskazują zamienniki produktów leczniczych i pozwalają prowadzić elektroniczne dzienniczki: pomiarów glukozy i szczepień dziecka.

Przedstawiamy TOP 5 bezpłatnych aplikacji medycznych, adresowanych do pacjentów. Wszystkie nasze propozycje cechuje prosta, intuicyjna obsługa, niesprawiająca użytkownikom żadnych trudności, a także miła dla oka grafika.

MyDr

Pozwala zadbać o zdrowie bez wychodzenia z domu. Dzięki aplikacji MyDr pacjent zyskuje:

  • Możliwość zamawiania leków. Jeśli lekarz pozytywnie rozpatrzy zgłoszenie i zdalnie wystawi e-receptę, to kod dostępu do niej pojawi się na koncie pacjenta w aplikacji.
  • Wgląd w grafiki pracy lekarzy i możliwość umawiania wizyt w dogodnych dla pacjenta terminach.
  • Dostęp do historii wizyt wraz z zaleceniami lekarza i informacjami o wystawionych e-receptach.

Te wszystkie funkcjonalności są dostępne dzięki integracji MyDr z Gabinetem drWidget, czyli bezpłatnym programem do prowadzenia placówki medycznej.

MyDr Diabetologia

Elektroniczny dzienniczek pomiarów glukozy. Pozwala skopiować dane z glukometru i zapisać je w aplikacji; istnieje również możliwość ręcznego wprowadzania pomiarów. Przejrzyste wykresy pomagają zorientować się, czy wyniki pomiarów są w normie, czy nie.

Weź Dawkę

Dba o regularność terapii pacjenta poprzez przypominanie o konieczności zażycia kolejnej dawki leku. To idealne rozwiązanie dla wszystkich zapominalskich, a także tych, którzy przyjmują więcej preparatów i potrzebują pomocy w uporządkowaniu planu terapii.

Ceny Leków

Jak podpowiada nazwa, aplikacja podaje ceny leków, ale nie tylko. Pacjent znajdzie tutaj zamienniki produktów leczniczych, a także zlokalizuje apteki na mapie Polski i zweryfikuje ich dane, m.in. adresy i godziny otwarcia. Wygodną pracę z aplikacją zapewniają skaner kodów kreskowych oraz intuicyjna wyszukiwarka produktów.

Szczepienia

Książeczka szczepień dziecka w telefonie rodzica. Wystarczy wprowadzić do systemu dane swojego dziecka (przede wszystkim jego datę urodzenia) - na tej podstawie rodzice będą otrzymywać „przypominajki” o obowiązkowych i zalecanych szczepieniach (w momencie, gdy dziecko osiągnie odpowiedni do nich wiek).

***

Wszystkie wymienione aplikacje są bezpłatne!