Po raz kolejny w dniach 24-30 kwietnia obchodzimy Europejski Tydzień Szczepień. Jest to inicjatywa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), realizowana i koordynowana na poziomie lokalnym przez poszczególne państwa, a także przez organizacje międzynarodowe i pozarządowe oraz inne podmioty działające w obszarze ochrony zdrowia.

Celem Tygodnia Szczepień w Polsce jest podkreślanie roli szczepień – powszechnych i indywidualnych – poprzez zwiększanie świadomości potrzeby i prawa każdego dziecka do ochrony przed chorobami, którym można zapobiegać za pomocą szczepień ochronnych oraz zwracanie szczególnej uwagi na szczepienie pacjentów z grup wysokiego ryzyka.

Państwowa Inspekcja Sanitarna promuje szczepienia ochronne poprzez akcję informacyjną: "Zaszczep w sobie chęć szczepienia". Adresatami przedsięwzięcia są wszyscy zainteresowani tematyką szczepień ochronnych, w szczególności rodzice i opiekunowie dzieci oraz lekarze i pielęgniarki, którzy wykonują szczepienia ochronne. Więcej o akcji na stronie internetowej szczepienia.gis.gov.pl.


Źródło: GIS